Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Márc 31ig mindenképp kiadandó...

Márc 31ig mindenképp kiadandó a tavalyról maradt szabadság? Semmiféle indokkal nem hárítható a kiadása?

Figyelt kérdés

Az a kérdésem ha egy munkahely olyan szinten nem akarta tavaly 17ben kiadni a szabikat, hogy mindenkinek van még legalább 10 napja (2 hét lenne ha kiadja) akkor ezt a 10 napot idén 18. márc 31-ig mindenképp ki kell adnia?


Kifizetni az új Mt szerint már nem lehet még akkor se ha a munkavállaló kérné tehát akkor ki kell adni apelláta nincs? És semmiféle indok nem képzelhető el a ki nem adásra márciusban?


Mert ugye vagy olyan indok a törvényben hogy a „munkáltató különös gazdasági érdeke“ és ezzel az indokkal húzható a dolog tárgyévben sőt még utána is de márc 31-ig akkor is kiadandó ha akármilyen gazdasági érdek merül fel.



Summa summarum arra akarok kilyukadni hogy ha NETÁN márciusban se adja ki akkor mi van?


2018. jan. 28. 15:47
 1/7 anonim ***** válasza:
Már tavaly ki kellett volna adnia ugyebár, innentől kezdve hová halogatná még? A gazdasági érdekét meg ki nem szarja le különösen? Ha ennyire nincs embere biztos oka van, tehát nem kell sajnálni.
2018. jan. 28. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Csak annyit kell mondani majd a munkaügyi bíróságon találkozunk. Legyél nyugodt rögtön lesz félév szabid is.
2018. jan. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem örök szabim lesz ha ezt megteszem.... nyilván van valahol a főnöki iroda mélyén midnen dolgozónak egy kamu meghamisított szabis íve szükség esetére mai tanúsítja hogy én minden szabimat kivettem már. Hallottam már ilyne mocsokságot is.
2018. jan. 28. 17:28
 4/7 A kérdező kommentje:

"Legyél nyugodt rögtön lesz félév szabid is."


meg aztán egyszer csak vissza kell jöjjek a szabiról és akkor lesz csak nemulass.

2018. jan. 28. 17:29
 5/7 Molyember ***** válasza:
Ki kell adnia, de ha ő a helyi földesúr, mert nincs más munka, akkor egymagad nem nagyon tudsz mit csinálni. Összefogni nem fogtok, mert gyáva, szolgalelkű ember mindig lesz. Keress más melót, ha kell, költözz. Mindig annyira zsigerel ki a munkáltató, amennyire a dolgozók engedik neki.
2018. jan. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Teljesen hihető, hogy egy olyan cég ahol annyira nincs ember hogy a szabikat se tudja kiadni még kitesz téged, megkockáztatva hogy még öten felmondanak "én ilyen patkány cégnél nem dolgozom" felkiáltással.


Nemtom hol élsz te barátom!

2018. jan. 28. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Hát honnan veszed hogy azért nem adja ki mert nincs embere?

Elárulom azért nem adja ki mert ezzel mutatja meg az elemi melósnak ki az úr a háznál.

Lelki terror megalázás. Nem adja ki a pofádba köp és nézi mit teszel mi reagálsz. És ha semmit akkor el is dőlt ki az úr, és onnantól fogva tényleg csak egy kutya vagy a szemében.

Ez erről szól semmi másról.

Ha meg nem tűröd akkor veled nem jött be a dolog és kivág a francba. Van még elég birkája az akolban.



" még öten felmondanak "


A mesében barátom, a mesében.

Mindenki tíz körömmel ragaszkodik még ehhez a szarhoz is.

2018. jan. 28. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!