Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bíróságon, előkészítő...

A bíróságon, előkészítő űlésen ami beadványt beadok, el fogják olvasni részletesen?

Figyelt kérdés

Első tárgyalás lesz, előkészítő űlés és irtam egy 14

oldalas beadványt, észrevételként, hogy mely kifogásaim vannak a váddal kapcsolatban. Ezt én előkészítő űlésen odaadnám a bíróságnak, mert a tájékoztató idézésben le van irva, hogy az észrevételeim, beadványaim legkésőbb az előkészítő űlésen tehetem meg. Megírtsm készen van és ott odaadom.


Ha odaadom és eljövök a bíróságról, gondolom nem dobják ki. Valahogy bizonyítanom kéne, hogy leadtam.


A kérdésem, hogy el fogják olvasni vajon végig, ha meglátják, hogy 14 oldal?

Az, hogy tollal írom az nem gond ugye?

Ilyen nagy terjedelmű levelet nincs kedvem gépen irni, mert soszor elrontom, babrás, bonyolult.



2020. febr. 8. 17:12
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Utolsó! Te azt állítottad, hogy te ügyvéd vagy. Az ügyvédek nem így vélekednek.
2020. febr. 9. 14:28
 12/21 A kérdező kommentje:
Egyébként a BE. 2017 xc törvény és a BTK 2012 c törvény nekem is le van töltve gépre úgyhogy tudom, hogy hol kell rákeresni a dolgokra és jogom van beadványokat adni be a bíróságra, ebből nem lesz bajom max. elutasítják.
2020. febr. 9. 14:31
 13/21 anonim ***** válasza:

Ha te 14 oldalas beadványt akarsz beadni, akkor nem ismered el a vádat. Tehát előkészítő ülésen be sem fejeződhet az ügyed. Tárgyalást fognak tartani az ügyedben és ott fognak bizonyítást felvenni. Az előkészítő ülésen nem bizonyítanak semmit, mert nem az a célja. Természetesen a beadványodat beadhatod, az iratok közé fogják csatolni és el fogják olvasni, hisz az a bíró dolga...

De semmi akadálya, hogy még az előkészítő ülés előtt elküld postai úton, vagy elektronikus úton, amennyiben van ügyfélkapud, akkor elektronikus úton is tarthatod a bírósággal a kapcsolatot.

2020. febr. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Igen, ügyvéd vagyok. A bemásolt jogszabály jó, viszont nem ebből lehet eldönteni, hogy a válaszoló ért-e a joghoz. Jogszabályt bárki megtalál... Még te is, pedig neked az IQ-d kb. egy kétévesével egyenlő.

Na már most értelmezni azt a jogszabályt, és ismerni hozzá a joggyakorlatot... Megfelelően alkalmazni és megfelelő módon előadni, amit akarsz. Na, ezzel van a gond a nem jogismerő embereknél.

Ezen fogsz te is elbukni. Láttam már sok ilyen kis beképzelt frátert, aki azt gondolta, hogy mindenkinél mindent jobban tud. Általában sírva távoznak a tárgyalásokról, vagy vérmérsékletüktől függően káromkodva és mindenkit fenyegetve.

2020. febr. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Utolsó!


A szavaidból levéve, te nem vagy való ügyvédnek. A vádlottakat lenézed és mindennek elmondod, holott a vádlott mellett kellene állnod. Biztos a vádlott mellett állsz, de csakis, ha meghatalmaz az ügyben, kirendeltként nem is tudom miket gondolsz róluk. Képzeld vannak olyan jó fej ügyvédek, hogy telefonon felhívtam az egyiket, hogy fogad-e konzultációra, mert meg szeretném hatalmazni, erre őszintén mondta, hogy nem vállalja, mert millió egy ügye van, nem tudja vállalni. Telefonon kérdezte, hogy miről lenne amúgy szó, és elmondtam kb. 2 percet beszéltünk és mondta, hogy telljes gőzzel tagadjak is végig, el ne ismerjem, mert 100, hogy elítélnek és azért sok sikert kívánt. Pedig telefonon sehol nincs jogi tanácsadás, mégis ismeretlenűl adott kb egy-két tippet és őszintén mondta, hogy elvállalná, de sok ügye van, ezért nem tudja. Te nem olyan ügyvéd vagy. Te nem vagy való ügyvédnek, neked ügyésznek kellett volna menni, ha utálod a vádlottakat bár az ügyészek közt is akad jó fej, jobb mint te. Nem írom le mit gondolok rólad, mert kivágnak a gyk oldalról. Gondolkozz el.

2020. febr. 9. 20:59
 16/21 anonim ***** válasza:

Nem vállalok kirendelést, sőt, büntető ügyet sem. Polgárizok.

Egyébként nem nézem le a vádlottakat. Belőled van elegem, mert röhej már, amit itt művelsz.

2020. febr. 9. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Ha polgárizol akkor pedig végképpen hallgass!


Ha büntetőznél, biztos, hogy nem téged hatalmaználak meg, ha oda kerülne a sor.


Ha eleged van, m8nek olvasod a kérdésem? Oké, elkerülhetetlen, de ha rámismersz, hogy újra kérdezek kérdést, mivel eleged vsn belőlem, hagyd figyelmen kívűl, ne válaszolj.


Nehogy már itt egy-két felhasználó miatt ne kérdezzek kérdést az oldalon. Szép is lenne...

2020. febr. 10. 01:37
 18/21 anonim ***** válasza:
Nem baj az, ha ír. Így legalább mások tudják, hogy ide nem kell válaszolni. :).
2020. febr. 10. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Már a gyakorit is elbuktad. Ajjajjjj. Mi lesz akkor bíróságon?
2020. febr. 10. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Elolvasták a 14 oldalas beadványodat? Mi lett belőle?
2020. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!