Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megszüntetettèk az eljárást,...

Megszüntetettèk az eljárást, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Nagyvonalakban volt barátom összevert, összetörte az értékeimet, tvt, telefont, az egész albérletet stb, de megszüntettèk az eljárást ellene mondván, hogy nem elég veszélyes a társadalomra. Egy hónapig nem tudtam munkát keresni, úgy néztem ki. Mi ilyenkor a teendő?
2020. febr. 12. 21:09
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ügyvédet fogadni, és pótmagánvád.
2020. febr. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Vigyázni, hogy a nevét le ne írd, mer neki jogáji vannak. Mint a katonatiszt kecskének.
2020. febr. 12. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A pótmagánvád ebben az esetben nem alkalmazható. Másrészt, a feljelentést amikor leadod akkor pótmagánvádat is le kell adnod, amit ugyebár nem tett meg. Szóval, ha megszűnt élhetsz 1x panasszal és ennyi.
2020. febr. 13. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de össze-vissza törtem volna ami a kezembe akad, ütöttem volna, betörtem volna a fejét. És...a törvèny nem bünteti, mert arányos. Ha ő kicsit ver, te kicsit verhetsz vissza, ha nagyon vert, ahogy leírod, akkor nagyon vissza verhetsz.


Ki, melyik hatóság szüntette meg az ügyet? Rendőrség, ügyészség, vagy bíróság?

Ennek alapján tudnám írni, hogy mitévő légy.


Az utolsó 53 % -os válaszoló nem jól írta, azt hiszi ő mindent tud, közbe pedig olyan butaságokat válaszol mint a ........

2020. febr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Két dolgot tehetsz: élhetsz panasszal, a másik hogy a keletkezett károdat (pl. összetört értékeid, a kiesett munkajövedelem stb.) polgári perben próbálod érvényesíteni.
2020. febr. 13. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Pontosan tudni kéne, hogy milyen bűncselekmény miatt szüntették meg az eljárást. Mert van, hogy súlyosabb bűncselekmény miatt indul az eljárás, de a nyomozásnak az lesz a vége, hogy egy enyhébb bűncselekmény valósult csak meg, ebben az esetben még nem biztos, hogy veszve van az ügy. Meg azt sem ártana tudni, hogy miért szüntették meg az eljárást.
2020. febr. 13. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!