Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kötelezni egy egész...

Lehet kötelezni egy egész munkahelyet egy temetésen való részvételre levonással fenyegetve? Részletek!

Figyelt kérdés

Jogászok!

Van egy hülye kérdésem.

A főnököm kötelezheti az egész céget arra hogy elmenjen egy temetésre tetszik nem tetszik alapon?

Részletek.

Meghalt a főnök felesége. A temetése hétköznap és mindenkinek kötelező menni-mondja a főnök.

Páran szóltak hogy a temetés délután van, ami nem munkaidő, meg eleve mi az hogy kötelező menni egy temetesre. Szóval nem mennek mondták többen.

Erre a főnök kitalálta hogy aznap nem lesz munka zárva lesz a cég de ez nem azt jelenti hogy extra szabadnap hanem szépen a munka helyett mindenki jön a temetésre. Ha úgy tetszik (mondja a főnök) aznap az a munka hogy jövünk a temetésre.

Aki nem jön, azt úgy kezeli a cég mintha egy munkanapra nem jött volna (fegyelmi, levonás fizetetlen nap).

Tehát summa summarum oda jutunk hogy vagy megyünk a temetésre vagy anyagi kár ér minket.

Jogászok!

Erre az egészre mit mondtok?


2020. febr. 14. 09:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
26%
Miért vagy akkor bunkó hogy lusta vagy elmenni egy temetésre?
2020. febr. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mert MIT KERESSEK ÉN egy olyan ember temetésén akit életemben 5 percre láttam 1 mondatot se beszéltem vele és nem volt se kutyám se macskám? Ott én mit keressek? Szerettem és tiszteltem az elhúnytat? Nem. Nem is ismertem.

Mi a szarnak kellünk mi oda? Biodíszletnek hohgy úgy tűnjön miné többen vannak? Miért ez kilóra megy ? MInél többen vannak X ember temetésén az az ember tán annál többet ért életében?


Vagy hogy van ez?

Nem lehet hogy az menjen egy temetésre aki FONTOSNAK LÁTJA és pont?

2020. febr. 14. 09:13
 3/17 A kérdező kommentje:

Mondjuk nekem megér 1 nap fizetetlen napot hogy ne menjek mert én nem megyek ha akármi van lesz akkor se. Vonják le.

MIcsoda okádék képmutatás lenne elmenni. Én ebben semmi szín alatt nem vagyok hajlandó rész venni és megvetem és lenézem azokat akik a főnöktől /levonástól való félelmükben elmennek.

Azok is szar gerinctelen férgek.

2020. febr. 14. 09:25
 4/17 anonim ***** válasza:
95%

"Nem lehet hogy az menjen egy temetésre aki FONTOSNAK LÁTJA és pont?"


ha anyagi kár ér amiatt, hogy nem mész, az nem elég fontos neked?


a főnök azt akarja, hogy ott legyetek és ezért még anyagi áldozatra is hajlandó, hiszen FIZET NEKTEK ezért cserébe, miközben NEM DOLGOZTOK.


azt nem értem, hogy milyen kimenetelre számítasz. mit gondolsz, majd meglobogtatsz valami törvényt, erre a főnök a fejére csap, hogy jaj, tényleg akkor nem is kell jönni és kedvesen elmosolyodik? meg virágos réten csillámpónik és szivárvány?

ezt akarja, fizet érte, csináld meg. vagy keress másik munkahelyet.

2020. febr. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

"ha anyagi kár ér amiatt, hogy nem mész, az nem elég fontos neked?"


Nem. Bőven nem.

Semmiféle anyagi hátrány nem ér annyit mint az arcom és a gerincem.

Akár rúgjanak ki az se érdekel én akkor se megyek.

Nem csinálok bérbohócot magamból semennyiért.

És nem értem hogy süllyedhet akárki odáig hogy ezt megtegye.

Mert még ha jó pénzt kapna érte, de voltaképp 1 szaros napi bérért csinál magából bérbohócot??


Hát én nem.

2020. febr. 14. 09:35
 6/17 A kérdező kommentje:
Ja és azt nem is írtam hogy azon részállásúak akiknek adott nap nem is munkanapja azoktól milyen alapon várja el az ottlétet és mit von le ha nem mennek, mert nekik adott nap nem munkanapjuk nem kapnak arra a napra semmit, innentől fogva le se lehet vonni semmit-és mivel nem munkanap mi az elvárás alapja? EZ még érdekesebb kérdés.
2020. febr. 14. 09:40
 7/17 anonim ***** válasza:
40%
En a helyedben orilnek ha egy 8 oras munkanapot kivalthatnek egy fel oras temetessel...
2020. febr. 14. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
40%
Én örülnék, hogy munka helyett doominusz vóbiszkumot hallhatnék majd egy óra mulva leléphetek -.-
2020. febr. 14. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
55%

"Nem lehet hogy az menjen egy temetésre aki FONTOSNAK LÁTJA és pont?"



ha anyagi kár ér amiatt, hogy nem mész, az nem elég fontos neked?


Nem,nem elég fontos. Akkor sem a temetés meg a tisztesség lesz a fontos, hanem a pénz. Ha anyagi kár miatt megy csak, attól még a pénz a fontos nem a temetés. Fordítva ülsz a lovon logikacunika. Ha meg a tisztesség miatt fontos,nem jön bele az anyagi kár dolog.

2020. febr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
38%
A kérdező nyitott szájal laladt be a f@$zerdőbe.
2020. febr. 14. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!