Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Lehet kötelezni egy egész...

Lehet kötelezni egy egész munkahelyet egy temetésen való részvételre levonással fenyegetve? Részletek!

Figyelt kérdés

Jogászok!

Van egy hülye kérdésem.

A főnököm kötelezheti az egész céget arra hogy elmenjen egy temetésre tetszik nem tetszik alapon?

Részletek.

Meghalt a főnök felesége. A temetése hétköznap és mindenkinek kötelező menni-mondja a főnök.

Páran szóltak hogy a temetés délután van, ami nem munkaidő, meg eleve mi az hogy kötelező menni egy temetesre. Szóval nem mennek mondták többen.

Erre a főnök kitalálta hogy aznap nem lesz munka zárva lesz a cég de ez nem azt jelenti hogy extra szabadnap hanem szépen a munka helyett mindenki jön a temetésre. Ha úgy tetszik (mondja a főnök) aznap az a munka hogy jövünk a temetésre.

Aki nem jön, azt úgy kezeli a cég mintha egy munkanapra nem jött volna (fegyelmi, levonás fizetetlen nap).

Tehát summa summarum oda jutunk hogy vagy megyünk a temetésre vagy anyagi kár ér minket.

Jogászok!

Erre az egészre mit mondtok?


2020. febr. 14. 09:09
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
34%
Lróhatod tiszteleted egy elhunyt előtt és még melózni sem kell aznap. Ez nem elég nemes tett?
2020. febr. 14. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
44%

Azt írod ez egy cég, magáncég,

Valószínűleg a feleséggel közös néven van a főnökkel, mert úgy szokott lenni.

Mellesleg én a főnök helyében megkérdőjelezném a céghez való elhivatottságodat, most már akár elmész, akár nem.

2020. febr. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

"Mellesleg én a főnök helyében megkérdőjelezném a céghez való elhivatottságoda"


Az régesrég nem kérdés, soha nem is volt kérdés, de a főnök nem igazán van abban a helyzetben hogy ilyesmin filózgasson mert amíg úgy fizet ahogy (jó szarul....) addig örülhet hogy van embere egyáltalán. A napnál világosabb hogy a kutya se dolgozna itt ha lenne más., ill ahogy lesz más már lépnek is le.

Én is meddig tervezek itt lenni? Amíg nem találtam másikat.

Ez a mostani eset meg csak még jobban erősít hogy amint lesz ami csak 10 ft-tla is jobban fizet már el is mentem.

2020. febr. 15. 15:39
 14/17 anonim ***** válasza:
44%

Ez balázska,átruccant ide az emberek kategóriából.


De multkor még valami iskolában dolgozott balázska,legalábbis azt hazudta.

2020. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Semmi joindulat egyutterzes nincs benned.

Vannak emberek gerinc nelkul is.

Élõ példa.

2020. febr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

"egyutterzes nincs benned."


EGYÜTTÉRZÉS A FŐNÖK IRÁNYÁBA????? Életemben senkit se gyűlöltem úgy mint azt a mocskot.

Életemben senkit!! Gyűlölöm!!!


Ne félj az Ő TEMETÉSÉRE arra el fogok menni! Ne félj azon ott leszek kérés nélkül is!

2020. febr. 16. 09:01
 17/17 anonim ***** válasza:
Nyugi balázska,igyad a páleszt.
2020. febr. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!