Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mikor tehetek feljelentést...

Mikor tehetek feljelentést szülő ellen, ha kézzel foghatóan nem lopott meg, viszont az egész életemet "elvette", és egy fedél alatt lakunk?

Figyelt kérdés

Nem, nem érdemeljük meg egymást. Szerintem.

30+os személy vagyok, sem szép, sem túl okos stb. Átlagos. Régen nem tudtam nyitni az emberek felé, mert autisztikus, azaz befelé forduló gyerek voltam. Az anyám állandóan ijesztgetett, más embereket negatív színben láttatott, ezért sem közeledtem idegenek felé.


Elvégeztem egy olyan egyetemi szakot, amely számomra nem hasznosítható. Pár éve vendéglátós lettem, majd megszűnt a hely. Akikkel ott dolgoztam, nem segítettek helyes útra vergődni, pedig nem bántottam senkit. Próbáltam beilleszkedni közéjük.


Külföldre készültem tovább dolgozni, de halogattam a dolgot, mára alap angol nyelvtudásom maradt.

Tehát munka híján ebben a lakásban ragadtam, amely mondhatjuk, hogy szülői.

Anyám vásárol ezerrel, nyugdíjas létére, helyettem is. Nekem mindennapos problémám, hogy meddig húzom még (nem vicc!). Nem tudom folyamatosan a 0-ról kezdeni az egészet.


Bármilyen régi barátnőmmel vagy kollégámmal próbálom felvenni a kapcsolatot, befuccsol a dolog. Persze én kerültem pszichiátriára is. Ott sem maradhatok örökké.

Nem leszek tovább anyám élő "boxzsákja", nem szeretném feljelenteni sem igazán, szóval szerintem elindulok csak úgy tavasszal a nagyvilágba...


Vélemények?


2020. jan. 19. 15:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
88%
Arról, hogy 30 felettikent életképtelen vágyás konkrétan hülye is, nem anyád tehet.
2020. jan. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
97%
Azt vágod, ha bármilyen csoda folytán kivonnád édesanyád az életedből, te szívnád meg, mert valószínű ő gondoskodik rólad....
2020. jan. 19. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
94%
OMG.
2020. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
44%

Amíg vele élsz egy fedél alatt, közös a kasszátok, ne is reméld, hogy jobb életed lesz. Minden szálat el kellene vele szakítani, ha komolyan gondolod. Ha el is költözöl, mindenképpen évekig tartó pszichológiai tanácsadásra lesz szükséged.

Kis lépésekkel, de csakis előre haladj!

2020. jan. 19. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
96%
Feljelentést??? Mégis, mi miatt? Ne vicceljünk már... Nem látom, hogy vertek volna, vagy ilyesmi. Engem is nagyon régimódian neveltek, nem is vittem semmire az életben, de nem hibáztatok senkit, saját magamon kívül.
2020. jan. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
90%

30+os személy vagyok

OMG!

2020. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
2020. jan. 19. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
96%

Azért akarnál feljelentést tenni, mert anyád “más embereket negatív színben láttatott”? Ez komoly? Nem zárt be, nem tiltott el az emberektől, sőt még egyeteme is jártál. Miért is vagy a boxzsákja? Én semmi bántalmazó dolgot nem látok abban, amit leírtál.


Az, hogy te nem szereztél tapasztalatokat, hogy meglásd nem feltétlenül igaz, amit mondott az anyád, az nem az ő hibája, hanem csakis a tiéd. Ahogyan az is, hogy nem tudsz mit kezdeni a diplomáddal, és az is, hogy nincs munkád. Ha gondolkodtál volna előre és lenne félretett pénzed, akkor nem kellene 0-ról kezdened.


“Akikkel ott dolgoztam, nem segítettek helyes útra vergődni, pedig nem bántottam senkit.”

Nem gondolom, hogy a kollégák dolga lett volna terelgetni téged, nem tudom, mit vártál tőlük.


Pszichológushoz kellene járnod, mert anyádat hibáztatod az életed minősége miatt, pedig egyértelmű, hogy magadban kellene keresni az okokat, de persze könnyebb mást hibáztatni, mint befele nézni.

2020. jan. 19. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
100%

Önmagadról kellene gondoskodnod és nem másoktól várni a csodát.

Költözz el! Vagy meg van tiltva? Le vagy láncolva?

2020. jan. 19. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 anonim ***** válasza:
100%

"szerintem elindulok csak úgy tavasszal a nagyvilágba..."

Helyes. Jó utat! Sok szerencsét!

2020. jan. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!