Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bírónő, hogyhogy ennyire...

A bírónő, hogyhogy ennyire kedves volt?

Figyelt kérdés

Amikor tárgyalásom volt, a meghallgatásom előtt a bíró elkezdte mondani a következöket. Joga van vallomást tenni vagy megtagadni, az iratokat megtekinteni, védőjével ellenőrzés nélkűl beszélni, indítványokat, észrevételeket tenni, az utolsó szó jogán felszólalni és még sok mindent. Én arra számítottam, hogy ott a tárgyaláson lesz néhány néző ( hallgatóság ) és a bírónő komolyan határozottan katonásan fog beszélni. Ezzel ellentétben, egész tárgyaláson velem nagyon kedvesen beszélt. Amimor az említett dolgokat sorolta nekem, végig rám nézett, de úgy rám, hogy a szemembe pont bele és szépen, kedvesen nyugodtan magyarázta ezeket, de olyan hangon mintha nekem jót akarna és úgy beszélt mint egy pap vagy jóga tanfolyamon, amilyen lassan komolyan furcsán beszél az oktató.


Szerintetek ez miért volt, hogy ennyire kedves volt? Furának tartom, hogy egy bírónő ilyen, de örűltem neki. Vagy egy rendes bírót fogtam ki?



2020. febr. 14. 20:16
 1/8 anonim ***** válasza:
72%
Általában ilyenek a bírók, ők is emberek, nem szemétkednek. Minek tennék? Nekik ez a napi munkájuk, azt akarják, hogy jó hangulatban teljen.
2020. febr. 14. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Általában ilyenek, meg lehet nézni bármilyen tárgyalást a neten. Egy-két arrogáns kivételtől eltekintve kedvesen viselkednek.
2020. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Bejöttél neki😁
2020. febr. 14. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%
Sok amerikai filmet láttál. :-)
2020. febr. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Épp ma mesélte a PS főnöke a hírtévén, hogy amikor valami tárgyaláson voltak a Czeglédi ellen, náluk is milyen aranyos-kedves-barátságos volt a bíró.

Hogy ahogy a Czeglédit bevezették, egyből elkezdett aggódni érte, hogy Czeglédi úr, hát hogy van, olyan rosszul néz ki, nem jól bánnak a börtönben önnel, talán beteg, meg ilyesmi.

2020. febr. 15. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amikor a szemembe fura hangon, nagyon szépen magyarázta a dolgokat, majdnem elmosolyogtam magam, csak tartottam, mert nem szabad. Biztos akkor közbeszolt volna a bíró, hogy na mi olyan érdekes.
2020. febr. 15. 14:25
 7/8 anonim ***** válasza:

feltételezem valami kisebb ügyről volt szó, nekem is van egy ilyen sztorim... amikor úgy 20 év körül voltam, volt egy tárgyalásom, mert találtak nálam egy kis füvet, velem konkrétan viccelődött is a bírónő, az ítélet egy kis pénzbírság és fél év felfüggesztett volt, a tárgyalás végén, amikor sétáltam ki a teremből, utánam szólt, hogy az elkövetkező félévben próbáljam meg jobban elrejteni azt a füvet :D (igazából a rendőrök nagy része is jófej volt velem és próbáltak poénkodni, néhányan odajöttek beszélgetni, jókedvre deríteni a kihallgatás előtt, őszintén szólva kellemesen csalódtam akkor)

A bírónak az a dolga, hogy hozzon egy itéletet, de nem itélkezhet úgy, mint ember. Attól, hogy csináltál valami butaságot, elkövettél egy hibát, még lehettél a számára szimpatikus ember, láthatta rajtad, hogy egyébként egy korrekt ember vagy, mint ahogy rólam is tudta a bírónő, hogy csak egy szerencsétlen, ártatlan grafikus vagyok, aki rosszkor volt rossz helyen :)

2020. febr. 22. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Tájékoztatott a jogaidról! Ez nem kedvesség a részéről, hanem kötelező előírás teljesítése. E tájékoztatás nélkül nem vehető figyelembe a vallomásod!
2020. jún. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!