Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Politika » Törvények, jog

A kérdés

Miért bonyolult egy ügy? Részletesen lent.

Telefonbetyárkodtam!

Tehát a saját telefonomal szórakoztam azaz betyárkodtam A rendőrség megtalált. (házkutatást tartanak, lefoglalják a telefont+sim kártyát)

És egyszer csak kiderül hogy a házkutatás nem vezetett eredményre, kapok egy ilyen papírt. Vajon miért nem? Lefoglalták a telefont + a sim kártyát amivel elkövettem valamit. Illetve az ügy bonyolultsága miatt 2 hónapra meghosszabítják a nyomozást. Mi bonyolult benne?

Ti értitek? Normális válaszokat.

3 éve áll a nyomozás, se kép se hang.

Tehát: Mi olyan bonyolult? Miért nem vezetett házkutatásra az ügyem? Lefoglalták a sim kártyát + telefont.

Tudom hogy most kapok trollkodást, de ti ezt értitek?

febr. 15. 02:14  Privát üzenet  

A válaszok
Feltételezem, hogy a "telefon-betyárkodásod" a bizonyítékok alapján nem éri el a büntethetőség szintjét. Esetleg a feljelentő nem tett további lépéseket az ügyben. A rendőrség egyelőre "altatja" az ügyet. Remélhetőleg idővel elavul.

A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/9Időpont febr. 15. 10:53 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Értem. Tehát nem történt bűncselekmény?

# 2/9Időpont febr. 15. 11:27 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Vagyis olyan csekély a bizonyíték, hogy nem lehet elítélni?

# 3/9Időpont febr. 15. 11:32 Privát üzenet
3 évig nem mehet a nyomozás. Ahhoz a főügyész kell már. Ilyen ügyben nem hosszabbítják ennyire.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/9Időpont febr. 15. 13:51 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Pedig 3 éve még mindig megy az ügy, mivel papírt sem kaptam hogy megszűntették volna.

# 5/9Időpont febr. 15. 14:27 Privát üzenet
Vaseline nevű felhasználó válasza:

Szerintem érdeklődd meg tőlük, hogy most ilyenkor mi van. E-mailben és levélben (tértivevényessel), meg faxon. Vagy az is lehet, hogy elévült, nem? Akkor viszont jobb nem bolygatni.

A válaszíró 58%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/9Időpont febr. 16. 14:11 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Utolsó: A lényeg az hogy több alkalommal küldtem levelet, azóta sem reagálnak egyikre sem. Nem hiszem hogy elévült, mert az erkölcsi bizonyítványba szerepelek.

# 7/9Időpont febr. 16. 18:53 Privát üzenet

Nincs már ügy. Azért nem kapsz semmit.

Megint mondom: 3 évig nem megy egy nyomozás. Max 2 hónap, utána ügyészség hosszabbíthat...stb

2 év utan a főügyész hosszabbíthat csak. De a telefonbetyarkodást nem fogják...

Nézz utána a Be.-ben hogy is van ez...És majd látod.

A válaszíró 54%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/9Időpont febr. 16. 20:01 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

#8 De kellet volna kapnom egy megszüntető határozatot.

# 9/9Időpont febr. 16. 20:45 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
A bíróságon, előkészítő űlésen ami beadványt beadok, el fogják olvasni részletesen?
A jogászok hogyan képesek megérteni és alkalmazni a bonyolult jogszabályokat?
Névváltoztatás, bonyolult az indoklás, hogy csináljam?
Orvostanhallgatók! Végzett orvosok figyelem! Részletesen leírnátok? Húh bonyolult kérdés, elakadtam SOS! Hogy is van az egyetem évei alatt a gyakorlatok? 1-2 évben csak elmélet...
Van olyan matek könyv ami részletesen leírja hogyan kell bonyolult és alapszintű egyenleteket megoldani?
Aki nem régen járt már ezen az útvonalon, elmondaná részletesen, hogyan zajlik a repülés?

Kérdések a Politika rovatbólKérdések a Törvények, jog rovatból

Minden jog fenntartva © 2020, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!