Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Aki nem régen járt már ezen...

Aki nem régen járt már ezen az útvonalon, elmondaná részletesen, hogyan zajlik a repülés?

Figyelt kérdés
A nyáron szeretném meglátogatni Németországban a családot, akiknél tavaly három hetet töltöttem mint ösztöndíjas. Csakhogy ezúttal teljesen egyedül utaznék, méghozzá repülővel, mert a vonaton az átszállásokat, rohangászást az állomásokon nem tudnám gond nélkül elintézni (a város elég messze van, Rheinland-Pfalzban). Budapestről indulnék Frankfurt am Mainba, de mivel még soha nem utaztam repülővel, nem tudom, hogy van ez az egész. Valaki részletesen leírná, aki már utazott Budapestről Frankfurtba, hogy hogyan történik a poggyászszállítás, repülőre felszállás stb.?

2014. márc. 1. 11:34
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja, és a Wizzair fapados járatával mennék
2014. márc. 1. 11:35
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nemrég utaztam ezen a vonalon, de igazából mindegy hova utazol, ugyanúgy zajlik a dolog. A wizzair honlapján ugye meg tudod venni előre a jegyet, online fizethetsz is, egy visszaigazoló lapot kapsz. Ezen rajta van az indulásod, érkezésed pontos ideje, valamint egy foglalási kód, amelyet fel kell írnod. Az utazásod napján kimész a Liszt Ferenc repülőtérre, ahova viszed magaddal a csomagjaidat. Az indulás előtt 2-3 órával jelenj meg itt,a főcsarnokba belépve látod, hogy "check in" becsekkolás pultot. Itt kell a foglalási kódot bemondanod, ami alapján beszállókártyát kapsz. A csomagjaid kétfélék ugye: van egy kézipoggyász, amit felvihetsz magaddal a repülőre, ez maximum 42x32x25 cm lehet. Szigorúan betartják, ha ennél nagyobb, kb 3.000ft-ot kell fizetned. Valamint van a bőröndöd, amit úgymond feladsz. Ez is a te gépeddel megy, de nem viheted fel magaddal az utastérbe. Ennek van feladási díja a wizzairnál, kb 5.000 forint, amit már előre, a repülőjegy megvásárlásakor célszerű kifizetni, mert a helyszínen többe kerül. A poggyászod maximum 32 kiló lehet. Na igen, most ott tartunk, hogy ott állsz megkaptad a beszállókártyát, a poggyászodat elviszik, majd átvilágítják stb, itt már nincs dolgod vele. Te meg bemész a kézipoggyászoddal együtt az átvilágító kapun. Itt átvilágítják a kézipoggyászodat, a zsebeidet átnézik stb. Kés, bicska stb nem lehet nálad, a repülőgép fedélzetére nem viheted fel magaddal. Ha átmentél az átviláígótó kapun, ahol biztonsági őrök is vannak ugye, akkor egy belső váróba jutsz. Itt van még lehetőséged pl inni-enni venni valamit, egy kijelzőn látod az induló járatok indulási idejét, valamint azt is, hogy melyik kapunál kell kimenni a váróból. Látod, hogy Frankfurt wizzair mittomén 12.40-kor a IV. kapu. Odaállsz a kapuhoz, ahova mindenki odaáll, aki ezzel a géppel szeretne menni. Itt ellenőrzik az irataitokat, és a beszállókártyát, majd kimentek a kapun, egy buszra szálltok fel, ami elvisz a repülőig. A buszról leszálltok, felszálltok a repülőre. A repülőn nézelődsz, célszerű magadat ablakhoz kérni.. :)) Leszállást követően egy buszra szálltok, ami elvisz az ottani repülőtér bejáratához. Beléptek, várnotok kell kicsit, mire a poggyászaitok megérkeznek, itt mindenki kiválasztja a sajátját, kimentek egy kapun és ott vagytok Frankfurtban. :)) Remélem összejön az utazásod, foglalj minél előbb, most még olcsóbb, mint később lesz majd.. Remélem tudtam segíteni..

2014. márc. 1. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Na sikerült jól félre informálni szegény kérdezőt!!!


Javítom akkor...

Ne a reptéren csinálj utasfelvételt, hanem még otthon, utazás előtti 30 napban bármikor, kivéve utazás előtti 3 órában. Reptéren is lehet de drága mulatság! Internetes utasfelvétel ingyenes viszont!

Ha nagy kézi poggyász kell akkor az neten, szintén előre megcsinálva valóban 3000 de a reptéren az többe kerül. Előre érdemes megtervezni az ilyet.


Leszálláskor pedig nem Frankfurtban leszel. Hanem Hahnban, mert a wizzair oda repül. Ez úgymond a fapados reptere Frankfurtnak, de elég messze van a várostól, kb 100 km.

2014. márc. 2. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

Kb 100 km?? :OO És magamnak kell gondoskodnom a továbbjutásról?

2014. márc. 4. 11:30
 5/12 anonim ***** válasza:

Ki másnak? :D Bizony, az olcsóságnak ára van :)


Ha kicsit is nyugatabbra laksz Budapesttől, ajánlom megfontolásra a Bécs Frankfurt útvonalat. Jóval olcsóbbak a jegyek (a Wizzairnél természetesen drágább, de a Lufthansa által üzemeltetett Bp-Frankfurtnál sokkal olcsóbb) és Frankfurtban szállnak le, nem Hahn-ban. Lufthansa, Austrian Airlines, FlyNiki, ami most hirtelen eszembe jutnak lehetőségek.


Amúgy nem olyan nagy probléma Hahn sem. Járnak onnan rendszeresen buszok be Frankfurtba.

Árak és menetrend itt:

[link]

2014. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Hát ez így már nem annyira kóser, nagyon drága a busz :| Nem gondoltam volna, hogy ez így van. De a helytől, ahova megyek (Bad Kreuznach), kb 65 km-re van ez a Hahn. Remélem, el tudnának értem jönni... Szerintetek nagy pofátlanság lenne, ha megkérdezném? A buszt már nem tudnám kifizetni, a repülőre még csak-csak összegyűjtöttem a pénzt, meg viszek kajára, meg a biztonság kedvéért, de ennyi.
2014. márc. 5. 15:22
 7/12 anonim ***** válasza:

Ja, hogy igazából nem is Frankfurtba mész! Legegyszerűbb, ha megkéred őket, hogy jöjjenek ki eléd a reptérre.

Vagy megnézheted még a Heidelbergi buszt, az megáll Alzey-ben, de azzal se vagy sokkal jobb helyzetben.


[link]

2014. márc. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 TappancsMancs ***** válasza:

Nincs azért ebben semmi bonyolult. De megkérdezném, nálunk tudsz vonattal pl közlekedni, útvonalat megnézni neten jegyvétel és utazás és ezek?


A repülés tűnhet bonyolultabbnak, de az se az csak amíg nem érjük. Ha van még kérdésed és valami nem tisztázandó írjál.

2014. márc. 11. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 TappancsMancs ***** válasza:
2014. márc. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ha az odaútra kifizetem, hogy feladhassak egy bőröndöt, az a visszaútra is érvényes, vagy még egyszer ki kell fizetni?
2014. márc. 15. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!