Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ki akar velem szúrni a cég, a...

Ki akar velem szúrni a cég, a felmondásommal szórakoznak. Mit tehetek? Milyen jogi lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenlegi cégemnél szeretnék felmondani, mert találtam jobb lehetőséget. A felmondási időm 60 nap, melyből 30 napot szeretném, ha elengednének, ezt bele is írtam a felmondásomba, amit leadtam a HR-en. Azóta eltelt több mint két hét, és nem reagáltak rá semmit, így közös megegyezést sem írtunk alá. Jó lenne tudnom, hogy 2 hét múlva kezdhetek-e az új cégnél vagy sem. Sajnos erre a kérdésemre sem a HR, sem a vezetőm nem reagál, csak annyit hajtogatnak mindketten, hogy ha találnak helyettem embert, elmehetek előbb, ha nem, akkor pedig nem. Én viszont mielőbb szeretnék választ kapni, hogy 30 napot vagy 60 napot kell-e ott töltenem, mert ezzel a bizonytalansággal nem tudok tervezni. Megtehetik, hogy nem válaszolnak napokig, hetekig? Ilyenkor mit lehet tenni? Milyen jogi lehetőségeim vannak? A segítséget előre is köszönöm.

2020. febr. 16. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarnak veled kiszúrni, csak mások az érdekeik.

Világosan megmondták: ha találnak embert helyetted előbb, akkor elmehetsz, ha nem, akkor nem. Mit nem lehet ezen érteni? Joguk van ehhez a 60 naphoz. Egyébként szerintem tök korrekt a hozzáállásuk, hogy elengednek, ha lesz addig új emberük. Más cég azt mondaná, hogy nem, mert nem kötelezi őket erre semmi.


Az új helyen meg el kell mondani, hogy ez van. Kalkuláljanak veled 60 nap múltán, de ha tudsz, jössz előbb. A többi lehetséges jelölt honnan jönne? Ha nem munkanélküliek, vagy próbaidősek, akkor nekik is van felmondási idejük, szóval emiatt nem hinném, hogy visszamondanák neked az állást.

2020. febr. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nem mondják meg, hogy 30 nap vagy 60 nap. Így nem tudok az új cégnek sem mit mondani. Várnának ők 60-at, de jobb lenne nekik a 30. Ha 30-at mondok, de 60 lesz, az nyilván nem veszi ki jól magát, adott esetben vissza is mondhatják ezért a lehetőséget. Ha meg 60-at mondok, de elengednek 30 nap múlva a jelenlegi helyen, elesek 1 havi pénztől. És sajnos olyan anyagi helyzetben vagyok, hogy azt nem tudom megengedni magamnak. Én csak egy konkrét választ akarok kapni, hogy mennyi napot kell maradnom. Ez nem jár egy munkavállalónak, mikor ők több éven keresztül elvártak rengeteg dolgot?
2020. febr. 16. 20:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Kaptál egy aláírt példányt a felmondásodb?
2020. febr. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Legyél velük őszinte: 60 nap után biztosan számíthatnak rád. Lehet, hogy előbb is tudsz jönni, de ezt nem tudod ígérni.

Ha pedig előbb tudsz menni, akkor biztos, hogy az új cég fogadni fog előbb. Nekik végső soron az az érdekük, hogy mihamarabb jöjjön az új dolgozó.

Emiatt természetesen lehet, hogy egy munkanélküli elviszi előled az állást, ha ő másnap munkába tud állni. Főleg, ha ez kiemelten fontos szempont a cégnek. De a többi, más helyről oda jelentkezők hasonló helyzetben lehetnek, és az új cégnél is tudják, hogy létezik felmondási idő, és ezzel kalkulálniuk kell.

A régi munkahelyed meg nyilván nem ígér semmit, amíg nincs új dolgozó a helyedre. A felmondási idő pont azért van, hogy legyen idejük találni a helyedre valakit. Ha szükségük van a teljes két hónapra, logikus, hogy élnek is vele.

2020. febr. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ebben semmi "szórakozás" nincs. Ha elengednek a felmondási idődből akár egy napot, akkor kedvezményt tettek és jófejek. Ha nem engednek el, akkor simán a szerződés szerint járnak el, és ezzel sincs semmi gond. Nem kötelesek kedvezni neked.


Ha a szerződésben 60 napos felmondási időd van, akkor ennyivel kell számolnod, és ezt kell mondanod az új helyeden is.

2020. febr. 17. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

60 nap a felmondási időd, mivel a cég eddig másként nem nyilatkozott, ez van érvényben


Ettől függetlenül jó nem szép dolog húzni az agyadat ezzel

2020. febr. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!