Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ki akar velem szúrni a cég, a...

Ki akar velem szúrni a cég, a felmondásommal szórakoznak. Mit tehetek? Milyen jogi lehetőségeim vannak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Jelenlegi cégemnél szeretnék felmondani, mert találtam jobb lehetőséget. A felmondási időm 60 nap, melyből 30 napot szeretném, ha elengednének, ezt bele is írtam a felmondásomba. Azóta eltelt több mint két hét, és nem reagáltak rá semmit, így közös megegyezést sem írtunk alá. Jó lenne tudnom, hogy 2 hét múlva kezdhetek-e az új cégnél vagy sem. Sajnos erre a kérdésemre sem a HR, sem a vezetőm nem reagál, csak annyit hajtogatnak mindketten, hogy ha találnak helyettem embert, elmehetek előbb, ha nem, akkor pedig nem. Én viszont mielőbb szeretnék választ kapni, hogy 30 napot vagy 60 napot kell-e ott töltenem, mert ezzel a bizonytalansággal nem tudok tervezni. Megtehetik, hogy nem válaszolnak napokig, hetekig? Ilyenkor mit lehet tenni? Milyen jogi lehetőségeim vannak? A segítséget előre is köszönöm.

2020. febr. 16. 19:34
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Le kell sz_rni.

Nem mész be és kész.


A jogi lehetőségek száma csekély, mert a munkaszerződésedben 60 napos felmondási idő van.Ha a cég nem akar, nem fogja elengedni.

2020. febr. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

A felmondási idő onnan számítódik, amikor beadtad a felmondásod írásban és alapból a szerződés szerinti felmondási időt kell letölteni, ettől csak közös megegyezéssel lehet eltekinteni.

Konkrétan a te esetedben szerintem hivatalosan még fel sem mondtál, azért húzzák az időt, hogy tovább dolgozz ott, amíg megoldják a pótlást. Tehát amikor majd az asztalra csapsz, akkor fogják aláírni a felmondást, és onnan indul a 60 nap. Van egyáltalán aláírt példányod az átvett felmondásodból?

2020. febr. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 acelsziv ***** válasza:
100%

A felmondási idő onnan ketyeg, hogy beadtad függetlenül attól, hogy mit reagáltak rá.

Menj be a hr-re személyesen. De ilyen hozzáállás mellett inkább 60 nappal számolj.

Azt meg hogy szimplán nem mégy be ne csináld. Komoly kártérítést vehetnek rád a kimaradt munkád miatt.

2020. febr. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
A felmondásom leadtam írásban, 2 hete. Belefogalmaztam, hogy legyenek szívesek a felmondási idő felét elengedni, és beleírtam továbbá, hogy amennyiben elengedik, az utolsó munkanapom dátuma x hónap y.-a. Semmi hír azóta. Ha rákérdezek, csak ennyit mondanak: ha találnak helyettem embert, elmehetek előbb, ha nem, akkor pedig nem.
2020. febr. 16. 20:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt teheted, hogy 60 nappal számolsz. Esetleg a végén kiveszed az időarányos szabid, annyival előbb tudsz kezdeni az új helyen. Teljesen biztos vagyok benne, hogy nem fognak előbb elengedni.
2020. febr. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Milyen jogi lehetőségeid vannak?

Konkrétan semmilyen.


A cég nem köteles engedni a felmondási időből, dolgozói felmondás esetén a felmondási időn belüli felmentési idő sem kötelező részéről.


A választ tudod: Ha találnak mást, elengednek előbb, ha nem, akkor nem.

Innentől kezdve én 60 nappal számolnék...

2020. febr. 17. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amúgy én voltam már ilyen szituban. Arra játszott a cég, hogy bukom a másik helyet és maradok. De nem jött be.
2020. febr. 17. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hogy hirdetik-e egyáltalán a helyedet.
2020. febr. 18. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!