Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlan haszonélvezet érvénye...

Ingatlan haszonélvezet érvényesítésére keresünk Kaposváron ügyvédet, aki hajlandó is lefolytatni az ügyet. Tudnátok esetleg ajánlani valakit?

Figyelt kérdés

Egyáltalán nem problémás ügyről van szó,teljesen egyértelmű papírozással.Valamiért mégsem akarják vállalni az ügyvédek.Akiket eddig megkérdeztünk,mindenki azzal hátrált ki,hogy nem szeretnének bíróságra járni.

Próbálkoztunk már az illetékes jegyzőhöz intézett hivatalos,megfelelő illetékbélyeggel ellátott birtokvédelmi kérelemmel is,de ez sem vezetett célra.

Van esetleg más lehetőségünk,ha hivatalosan szeretnénk eljárni?



2020. febr. 18. 16:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Pontosan mi az ügy?
2020. febr. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Néhány évvel ezelőtt, párom vett egy (helyi viszonylatban) nagyobb értékű családi házat befektetési szándékkal.Az ingatlant ő maga átutalással fizette ki,tehát a pénz befizetését is igazolni tudja.Akkoriban,egyéb okok miatt célszerűbbnek látta,ha nem saját névre veszi meg az ingatlant,így testvére nevére íratta a tulajdonjogot,és magára pedig holtig tartó haszonélvezetet alapítottak.A testvér beköltözött,mivel épp akkor szüksége is volt lakásra.Ezzel természetesen nem is volt semmilyen gond,hiszen átmeneti állapotról volt szó,és páromnak nem is volt erre azonnal szüksége,hiszen,mint említettem,befektetésnek lett vásárolva.Aztán eltelt jópár év,és a viszony a tesrvérek között szörnyen megromlott,ami egészen odáig fajult,hogy már az utcán sem köszöntek egymásnak.

Mindeközben nekünk is úgy alakult,hogy szükségünk lenne a befektetett pénzre,és párom úgy döntött,hogy adjuk el a házat,ami a jelenlegi ingatlan árakat tekintve,egy jelentős összeg lenne.A rossz szájíz ellenére felajánlott testvérének egy saját névre írt,haszonélvezettől mentes lakást,az ő általa kiválasztott helyen,de a testvére ezt határozottan visszautasította.És közölte,sem eladni,sem kiköltözni nem kíván az ingatlanból.

2020. febr. 19. 12:34
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez a helyzet nem nektek kedvez. A párod haszonélvezető, tehát jogi úton bármikor kikényszerítheti, hogy a testvérét lakoltassák ki, és ő utána úgy rendelkezhet az ingatlan felett, ahogy akar. De a tulajdonos ettől függetlenül a testvére marad, ezzel kapcsolatban jogi úton semmit nem tudtok elérni. Ha eladásra is kerül az ingatlan, akkor is a testvér dönthet csak így és a vételár csak az övé lesz. (Itt jegyzem meg, befektetési céllal más nevére házat venni semmi értelme. Hacsak nem a testvérnek akart egy jó befektetést csinálni, bár akkor meg csak ront a haszonélvezeti jog.) Szóval ezek alapján megértem, hogy senki nem vállalja az ügyet, hiszen eléggé tiszta, hogy amit akartok, az nem elérhető. Az egyetlen dolog, amibe lehet kapaszkodni, hogy milyen módon került a testvér tulajdonába az ingatlan, pl. a párod adott neki erre pénzt, ajándékozás, stb., de ez gyenge alap, nem ad semmilyen garanciát.
2020. febr. 19. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen,sajnos utólag már párom is belátta,hogy hiba volt.Azzal mi is tisztában vagyunk,hogy nem eladható a ház a tulajdonos hozzájárulása nélkül.Itt a cél alapvetően a közös megegyezés lett volna,de ettől teljes mértékben elzárkózott.Emiatt döntött úgy a párom,hogy akkor igényt tart legalább a haszonélvezetre.Szeretne ugyanis beköltözni,vagy kiadni albérletbe.Ez jelentős bevétel lenne havonta számára.És ez az a pont,ami miatt jogi segítségre lenne szükségünk.Egyszerűen csak szeretné érvényesíteni az egyébként vitathatatlan haszonélvezeti jogát.Ehez lenne szükség egy ügyvédre,de valamiért senki nem vállalja,hivatkozva arra,hogy nem szeretnének bíróságra járni.
2020. febr. 19. 17:04
 5/10 anonim ***** válasza:

Háát, itt más baj lehet, ez nem tiszta, ügyvédek szeretnek bíróságra járni..


Írhatnék nevet/neveket, de reklámnak minösűl, ha írsz privátot..

2020. febr. 21. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Hát, a tulajdonos akarata nélkül nem lehet eladni az ingatlant, a haszonélvező ilyet nem tehet.

Mindegy, hogyan lett övé a tulajdon.


Ezért nem vállalják el a kollégák, nem a bíróságra járkálás miatt.

2020. febr. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
10 éven belül vették a lakást? Ha igen vissza kell követelni az ajándékot érdemtelenségre hivatkozva, az, hogy kizárja a haszonélvezőt erre jó alap
2020. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, ez akkor működhet, hi hivatalosan nekiajándékozta, vagyis először ő volt az ingatlan tulajdonosa, és utána lett a tesó.

Én nem így értem a leírásból.


Egyéb esetben max a vételárat kérheti vissza, ha igazolni tudja, hogy azt ő adta a tesónak. Ha pénzt ajándékozott, pénzt követelhetne, de kétlem, hogy ezt lepapírozták a nagy trükközés közepette. Ha pedig minden rendelkezésre álló bizonyíték alapján tesó vett magának egy ingatlant, akkor nincs az az ügyvéd, aki elveszi azt tőle és a Kérdezőnek adatja...

2020. febr. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat mindenkinek!

Nagy trükközés nem volt,de akkor volt egy bizonyos szempont,ami alapján ez tűnt logikusabbnak annál,hogy saját névre kerüljön az ingatlan.Párom mérlegelt,döntött,és mint utólag kiderült rosszul.Az teljesen nyilvánvaló számunkra is,hogy az ingatlan nem eladható tulajdonosi hozzájárulás nélkül.Nekünk a közös megegyezés lett volna a cél,amitől a testvér teljes mértékben elzárkózott.Ezért úgy döntött párom,hogy akkor,mint haszonélvező szeretné érvényesíteni a jogait.Az ingatlan jól kiadható lenne,illetve a beköltözés lehetősége is szóba került,mivel mi épp szétköltözésben gondolkodunk.Arra keresünk ügyvédet,aki a haszonélvezeti jog érvényesítésében tudna segítségünkre lenni.Mi úgy tudtuk,hogy a jegyző is eljárhat birtokvédelmi ügyekben,de itt az illetékes személy,ezt nem vállalta.Ajándékozás valóban nem történt,hiszen az ingatlan már eleve a testvér nevére került.A teljes vételár kifizetését viszont egyértelmű papírok támasztják alá,amik bizonyítják,hogy párom finanszírozta az adás-vételt teljes egészében.Nyilván utólag nem megtámadható a tulajdonjog,ezzel nem is próbálkozunk.Csak szeretnénk,ha a testvér kiköltözne,és átadná legalább használható állapotban az ingatlant.Részére annak idején,átmeneti használatra lett átengedve a ház használata,ami “kissé” hosszúra sikeredett.

2020. febr. 23. 07:05
 10/10 anonim ***** válasza:
A birtokvédelem nektek nem működik, mert azt a tényleges birtokos kérhet a jegyzőtől, függetlenül attól, hogy jogszerű-e a helyzet, vagy sem. És birtokban jelenleg a tesó van.
2020. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!