Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit lehet tenni ha valaki...

Mit lehet tenni ha valaki illegálisan hulladékot rakott a telkemre és meg akarnak büntetni?

Figyelt kérdés

Nagy mennyiségű hulladékot raktak a telkemre, és most az önkormányzat engem szólított fel, és büntetést helyezett kilátásba.

Természetesen nem én raktam le a hulladékot, hanem a telek mellett élő lakosok... mégis rám akarják verni ennek az elszállítását.


Mi történik, ha nem szállíttatom el, mert lehet hogy többe kerülne, mint a maximális büntetés (200 ezer), újra megbüntetnek?


2020. febr. 18. 20:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Neked kell elszállítani, de tehetsz feljelentést.
2020. febr. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha akkor nem tettél feljelentést amikor odatették a hulladékot, akkor most már késő. Most a te telkeden van és te felelsz érte - az önkormányzat nem tud mást felszólítani, mint téged, akinek a telkén ott van a hulladék.

Ha ilyen indok elég lenne akkor mindenki azonnal azt állítaná hogy valaki más tette oda a szemetet, nem is az övé.

Segítséget kérhetsz az önkormányzattól ahhoz hogy ezt a hulladékot onnan el tudd tüntetni.

ha tudod hogy ki volt az aki odatette, akkor polgári perben megpróbálhatod kártérítésre kötelezni, de nem tudom hogyan tudnád rábizonyítani.

2020. febr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Feljelentést rendőrségen? Miért teszek ilyenkor feljelentést pontosan? Mert valaki belépett a telkemre vagy illegális hulladéklerakásért?

Nem járok a telekre szinte soha, de a köztereseket se tudom elképzelni, hogy már másnap ott teremnének, amikor valaki oda lerakta a hulladékot. Innen nézve akkor most is tehetnék feljelentést, mert nekem is most jutott tudomásomra.

2020. febr. 18. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Próbáld meg! De én nem bíznék sok sikerben a helyedben. A telek a tied, nem csak elehetőséged azt hasznosítani hanem kötelességeid is vannak vele.

Ha én lennénk a döntnök hasonló ügyben, nem nagyon hinném el azt a magyarázkodást hogy azért most teszel feljelentést mert évek óta nem voltál a telkeden és csak a hatóságtól tudtad meg hogy hulladéklerakó lett.

2020. febr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!