Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aki letölt illegálisan az...

Aki letölt illegálisan az internetről egy filmet, vagy játékot, az a boltból is ellopná? Vagy ahhoz nem elég bátor?

Figyelt kérdés

2019. dec. 30. 07:59
1 2 3 4 5 6 7
 1/64 anonim ***** válasza:
79%
Olvass utána az itthoni jogszabályoknak.
2019. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/64 anonim ***** válasza:
80%
Én mindent ellopnák mindenhonnan, ha nincs odahegesztve.
2019. dec. 30. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/64 anonim ***** válasza:
88%
Amihez nem kell daru, azt viszem.
2019. dec. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/64 anonim ***** válasza:
40%
Én boltból nem lopnék el semmit. Torrentezni viszont simán, én ezt nem veszem lopásnak.
2019. dec. 30. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/64 anonim ***** válasza:
0%

Amire nem tudnak vigyázni az vihető.

Lelakatolt bicikli marad, le nem lakatolt tolható.

2019. dec. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/64 anonim ***** válasza:
23%
Én már kifizettem az összes dolgot, amit torrentezek, hiszen benne van az ára a rekord magas áfában! A boltból nem vinném el, mert ott mások a játékszabályok, nem bátorság kérdése.
2019. dec. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/64 anonim ***** válasza:
32%
DJ Jeszy, te vagy az?
2019. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/64 anonim ***** válasza:
32%

A jelenlegi szabályok szerint az illegális letöltés, az valóban lopásnak minősül, de ezt a kutya nem ellenőrzi. Másrészt ha valaki rendelkezik az eredeti verzióval mondjuk egy játékkal amit megvásárolt akár csak az aktiváló kódját vásárolta meg és azzal használja az illegálisan letöltött változatot amit ugye rendes hivatalos megvásárolt kóddal aktivált az már nem számít lopásnak. Filmek esetében is ha rendelkezik az eredeti megvásárolt változattal, de ő direkt azért tölti le és írja ki másik lemezre hogy az eredeti lemez ne sérüljön például az sem számít már lopásnak.

Bár a jelenlegi szabályokat nem tudom ezzel kapcsolatban, de régen volt olyan hogy az illegális változatot letölthette az illető amolyan bemutató céllal amit 24 órán belül törölnie kellett. Hivatalosan ez volt a jogszabály, nem tudom hogy ma már hogy van de régen volt ilyen, de persze ezt sem ellenőrizte a kutya sem.


Amit a kérdésben leírtál kérdező nyilván üzletből való ellopás jóval kockázatosabb mert ott vannak a kamerák, őrök, jóval nagyobb a lebukás veszélye.

2019. dec. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/64 anonim ***** válasza:
0%
Alap
2019. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/64 anonim ***** válasza:
15%

Multkor a szomszéd 4 éves játékmotórját húztam be, figyi, nekem nincsenek erkölcseim saját érdekemet helyezem más elé és nem érdekel.


Egyébként , nem. De 4 évesen nagy törés volt amikor a szomszéd retek átjött és ellopta a játékomat, rendőrök is felháborodtak, milyen ember az aki gyerekjátékot lop..


Ma már rájöttem, hogy a rendőrök maguknak akarták mert rendőrállam van, nem véletlen vagyok DK szavazó!!!

2019. dec. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!