Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kirughatnak próbaidõszak...

Kirughatnak próbaidõszak alatt ha veszélyeztetett terhes vagyok? 6 hónap a próbaidõ egy nagy multi cégnél, ahol éjjel is dolgoznom kell

Figyelt kérdés

Van olyan jogszabály amely védene a ilyen esetben a terhes nõket?


Tudom hogy terhesség miatt nem küldhetnek el, de ha próbaidõszakon vagyok tudtommal indoklás nélkűl felmondhatnak akár 4hónapos terhesen is a 6-dik hónap után?



2020. febr. 20. 12:12
 1/9 A kérdező kommentje:
Van olyan jogszabály amely védene a ilyen esetben a terhes nõket? -a nélkűl, bocsánat.
2020. febr. 20. 12:14
 2/9 anonim válasza:
Kirúghatnak, mivel próbaidőszak alatt indoklás nélkül bárkit elbocsájthatnak, valamint a munkavállaló is felmondhat indoklás nélkül.
2020. febr. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 mindentudó99 ***** válasza:
Na meg ha jól tudom szólnod is kell a terhességről. De próba idő alatt kivaghatnak és valószínű ki is fognak. Rosszul csináltad ezt ott maradsz minimális juttatással a gyerekkel.
2020. febr. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Még nem vagyok terhes, és nem dolgozok ott, csak előre gondolkodok.

Már régota szeretnék babát, de minden cégnél ahol eddig dolgoztam olyan negativ változások alakultak ami miatt nem vállalhattam babát.

Akkor lehet megint mást kell keressek.. már kb. 5 éve emiatt kell új és új munkahelyeket keressek.

2020. febr. 20. 13:29
 5/9 anonim ***** válasza:
59%
Próba idő alatt mindkét fél (munkáltató és munkavállaló) indoklás nélkül elállhat a további foglalkoztatástól.
2020. febr. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

A kérdésed teljes ellentmondás.

1. Veszélyeztetett terhesség azt jelenti, hogy nem dolgozhatsz, tehát táppénzes állományban kell töltened a terhességi időt.

2. Terhességi időszak alatt a várandós anya éjszakai műszakban nem foglalkoztatható.

2020. febr. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

utolsónak:

veszélyezett terhesnek számit a 30 év fölötti első terhességgel levő kismama.

2020. febr. 21. 11:37
 8/9 mindentudó99 ***** válasza:
Nem kell lelépni egy évet doogozz le valhol. Legyen meg az egy éved akkor mindenre jogosult leszel ha teherbe esel.
2020. febr. 21. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

#6-os vagyok:

Veszélyeztetett terhesnek tekintendő a tizenéves korban lévő, valamint a 35 életévét betöltött ún. előrehaladott anyai korban lévő nő. Ez csak az egyik dolog. A másik, hogy éjszaka nem foglalkoztatható egy várandós nő, sőt, még túlórája sem lehet. Olvass utána.

[link]

2020. febr. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!