Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökség=adósság?

Örökség=adósság?

Figyelt kérdés
Próbálom érthetően és röviden leírni.Édesapám személyi kölcsönt vett fel 2005 ben,fizette rendesen, 2007 ben viszont meghalt.Én és fiatalabb tesom akkor kiskorúak voltunk,anyánk volt a kepviselonk a hagyatekin.Múlt héten kaptam,kaptunk levelet egy behajtó cégtől hogy nem lett rendezve apum tartozása és 8 napunk van kifizetni 250 ezret,vagy ráterhelik az ingatlanokra vagy ha nincs akkor ingosságokra.Soha semmilyen levelet nem kaptunk 13 ev alatt senkitől hogy tartozásunk lenne.Most viszont naponta zargatnak az MKK ok,jönnek házhoz is hogy fizessünk.Voltam bent a bankban es ott azt mondta a hölgy hogy nem is érti mit akarnak amikor apumnak volt biztosítása es a biztosító rendezte a halála utána a tartozást.Többet nemtudott mondani mert 15 éves adatok már nincsenek a gépben csak pesten az irattárba,most várjuk onnan a levelet.Most felhívtam ezt a szemét bandát is és ök meg azt mondták nem lett rendezve,meg ok 2017 ben vették meg ezt a tartozást a banktól.De ilyen is van?Hogy megveszik?Meg kérdeztem hogy miért nem tudunk erről azt mondták 2017 bem küldtek levelet,mondta a címet de nem is ott lakunk,es hogy miért nem vettük át.Mondtam hogy ha nem is jo helyre jott?Es mondom elotte 13 evig valami értesítés?Azt mondta a bank küldött..de a bankban azt mondták nem küldtek.Én már teljesen osszevagyok zavarodva mindenki mást mond,viszont megnéztem az MKK oldalát a neten,nagyon sok rossz véleményt találtam,köztünk 3 olyat mint a milyènk.Hogy nem létező adósságot akarnak behajtani vagy 10+ éveseket,úgy hogy előtte nem írnak évekig.Nekem nincs most ennyi pénzem,most még munkám sincs,a családi pótlék megy a szàmlámra csak.Azt is lefogják vonni igaz?Mit tudok,tudunk tenni,tesiom kifizetnék az ő részüket,de mi van ha ez egy átverés?Aki esetleg tud tanácsot adni,vagy ismer olyan oldalt ahogy ügyvéddel tudnék beszélni,kérem írjon.

2020. febr. 21. 08:50
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

10, de van elévülés, az, hogy a bank eladott egy esetlegesen már kifizetett adósságot, pedig sajnos mindennapi gyakorlat.

A behajtó pedig nem végrehajtó, ha végrehajtható lenne az az adósság, akkor nem adták volna el behajtócégnek.

És a behajtócégen van a bizonyítási felelősség is, hogy jogos-e az adósság.

2020. febr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

#11 Kevered a fogalmakat. Ha a bank egy KIFIZETETT adósságot adott el az szimplán tévedés/hazugság/átverés. Nem elévülés mert nincs minek elévülnie - hiszen ki lett fizetve.

Ha meg van az adósság, vagyis nem fizették ki akkor lehet adósságról beszélni és az nem évül el ha a bank megpróbálja behajtani.

2020. febr. 22. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nem kevertem semmit, csak gondok vannak nálad a szövegértelmezéssel
2020. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
#13 Igen, látom. Egy szót sem sikerült megértened abból amit leírtam. Mindegy.
2020. febr. 22. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!