Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökség=adósság?

Örökség=adósság?

Figyelt kérdés
Próbálom érthetően és röviden leírni.Édesapám személyi kölcsönt vett fel 2005 ben,fizette rendesen, 2007 ben viszont meghalt.Én és fiatalabb tesom akkor kiskorúak voltunk,anyánk volt a kepviselonk a hagyatekin.Múlt héten kaptam,kaptunk levelet egy behajtó cégtől hogy nem lett rendezve apum tartozása és 8 napunk van kifizetni 250 ezret,vagy ráterhelik az ingatlanokra vagy ha nincs akkor ingosságokra.Soha semmilyen levelet nem kaptunk 13 ev alatt senkitől hogy tartozásunk lenne.Most viszont naponta zargatnak az MKK ok,jönnek házhoz is hogy fizessünk.Voltam bent a bankban es ott azt mondta a hölgy hogy nem is érti mit akarnak amikor apumnak volt biztosítása es a biztosító rendezte a halála utána a tartozást.Többet nemtudott mondani mert 15 éves adatok már nincsenek a gépben csak pesten az irattárba,most várjuk onnan a levelet.Most felhívtam ezt a szemét bandát is és ök meg azt mondták nem lett rendezve,meg ok 2017 ben vették meg ezt a tartozást a banktól.De ilyen is van?Hogy megveszik?Meg kérdeztem hogy miért nem tudunk erről azt mondták 2017 bem küldtek levelet,mondta a címet de nem is ott lakunk,es hogy miért nem vettük át.Mondtam hogy ha nem is jo helyre jott?Es mondom elotte 13 evig valami értesítés?Azt mondta a bank küldött..de a bankban azt mondták nem küldtek.Én már teljesen osszevagyok zavarodva mindenki mást mond,viszont megnéztem az MKK oldalát a neten,nagyon sok rossz véleményt találtam,köztünk 3 olyat mint a milyènk.Hogy nem létező adósságot akarnak behajtani vagy 10+ éveseket,úgy hogy előtte nem írnak évekig.Nekem nincs most ennyi pénzem,most még munkám sincs,a családi pótlék megy a szàmlámra csak.Azt is lefogják vonni igaz?Mit tudok,tudunk tenni,tesiom kifizetnék az ő részüket,de mi van ha ez egy átverés?Aki esetleg tud tanácsot adni,vagy ismer olyan oldalt ahogy ügyvéddel tudnék beszélni,kérem írjon.

2020. febr. 21. 08:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Hát először is meg kell nekik mondani, hogy voltatok bent a bankban, állítólag volt apukátoknak biztosítása és éppen utána néznek Pesten, hogy hogyan áll a dolog?

Ha 2007-ben maghalt édesapád és állítólag ők 2017-ben vették meg ezt a tartozást, akkor lehet akár elévülésre is hivatkozni, hiszen itt eltelt 10 év, amikor nagy valószínűséggel semmi sem történt.


Mindenképpen a banktól kellene megtudni, hogy jogos lehet-e ez a követelés? Meg azt sem ártana tudni, mi történt a hagyatékin?

Miért nem anyukád intézkedik ebben az ügyben is?

2020. febr. 21. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

A 2007-ben megtartott hagyatéki tárgyalás anyagát kellene megkeresnetek! Ha nincs meg akkor a másolatait kell megszereznetek a hivataltól ahol a tárgyalást tartották! Ezekben az iratokban szerepelnie kellene az édesapátoknak a bankkal szembeni tartozása és annak rendezése. Hogy egyáltalán volt-e a hagyatékin szó arról a tartozásról.

Ha volt róla szó, akkor ott lesz a döntés is hogy mi legyen vele. Ha a hagyatékin nem merült fel akkor lehet hogy nem is tudtak erről a tartozásról és hiába volt az életbiztosítás, lehet hogy elmaradt egy szükséges lépés, amivel a bank és a biztosító között megtörtént volna a csereügylet.

Meg kell keresnetek az ügy iratait, a bankkal kötött akkori szerződést és megnézni hogy melyik biztosítónál volt az a biztosítás megkötve. Tőlük kell igazolást kérnetek arról hogy kifizették-e a biztosítás alapján a bank felé a hitelt. Ha nem tudnak ilyet mutatni akkor valami köztes lépés nem történt meg.

Ez mindegy hogy kinek lett volna akkor a dolga, édesanyátoknak (aki esetleg nem is tudott a hitelről), a banknak vagy másnak, ez már nem számít, most mindenképpen neked kell utána menned és lezárnod.

Tehát 1. derítsd ki hogy milyen hitelszerződés, biztosítás az amiről szó van. 2. mi volt a hagyatékin, ott szóba került-e ez a tartozás és ha igen akkor mi lett a döntés. 3. ha nem került szóba akkor a biztosítónál kell kérni igazolást a hitel kifizetéséről és azzal menni a bankhoz, aki eladta a követelését a behajtó cégnek. A banknak kell először ezt a tartozást semmissé nyilvánítani ahhoz hogy a behajtóval tudj utána beszélni. 4. ha a biztosító nem fizetett, akkor is a bankhoz kell mennetek megtudni miért nem hajtották be az életbiztosításból a tartozást és elintézni hogy megtörténjen.

A legfontosabb hogy azonnal leállítsátok a behajtókat! Nem tudom mi az az eljárás, a jegyzőnél vagy hol kell kezdeményezni - itt biztosan lesz aki elmondja mit kell tenni - hogy felfüggesszék az adósság behajtását. Hogy legyen időtök rendezni a dolgokat.

2020. febr. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
A bankban semtudják miért koveteloznek.Mondtam az MKK s nőnek amit a bankban mondtak de csak cammogot meg flegmáskodott ha kérdezni akartam,meg vàltig állította a fenti dolgokat,viszont azt még hozzàtette hogy akik voltak a hagyatekin azok tudtak a tartozàsrol.Anyum nem igazán érdekli ez,amikor rákérdeztem is csak nevetett.Azt mondta várjunk..de mire..hogy levonják a kis pénzemet,vagy elvigyék tv t?
2020. febr. 21. 09:18
 4/14 anonim ***** válasza:
Hát pedig most tényleg meg kéne várni, mit mondanak a pesti bankból?
2020. febr. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy ügyvédet mindenképp fel kellene keresni ő megmondja, hogy ez elévült e, szerintem amúgy igen. Arra nagyon vigyázzatok, hogy ha MOKK-os fizetési meghagyás érkezik mindenképpen ellent kell mondani szabályosan, mert sajnos ha nem teszitek egy teljesen jogtalan követelés is végrehajthatóvá válik, ilyenek a magyar törvények.
2020. febr. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Vree ***** válasza:
100%

Amennyire tudom ez sztenderd eljárás az ilyen (jól mondod, szemét) behajtócégeknél, hogy innen-onnan megvesznek/megörökölnek adósságokat és megpróbálják behajtani, azzal hogy rádijesztenek határidőkkel, szankciókkal, állítólagos korábbi figyelmeztetésekkel stb.

Nem hülyék, tudják, hogy az ilyen adósságok többsége behajthatatlan (mert nincs pénze az illetőnek, vagy a cím elérhetetlen, vagy külföldre költözött stb.) Azt is tudják, hogy a valódi bürokratikus ügymenet éveket eltarthat. Próbálnak hát lelki terrorral odahatni, hogy gyorsan fizess, azért az ilyen fenyegetőzés többnyire hat. Tényleg csak azt tudom mondani, hogy ne dőlj be nekik, mert nincs tényleges ütőkártya a kezükben. Ha kiderülne, hogy fizetni kell, akkor történjen csak a lassú hivatalos úton, ők rosszabul járnak ezzel, mint ami kárt neked tudnak vele okozni. Járj utána rendesen banknál, és semmiképp ne fizess, amíg nem tudod tisztázni, hogy most mire van igazolás nálatok, illetve ő mit tud rád bizonyítani.

2020. febr. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#3 Ha a bankban sem tudják miért követelőznek akkor ki van fizetve a tartozás.

Akkor nincs más dolgod mint elérni hogy erről adjanak neked írásos, hivatalos bizonyítok, amiben a bank elismeri, hogy a konkrét ügyben már nem áll fenn semmiféle tartozás.

De tényleg szükséged van a hagyatéki tárgyalás anyagára és NEKED kell utána járnod, előkeresned/megszerezned az iratokat. Hiába gondolod hogy ez más dolga lenne, látod hogy nem tették meg és neked van belőle bajod. Hát ne várj másra menj és csináld meg te. Idő és idegeskedés, de meg kell csinálni!

Az én családomban is volt hasonló, egy 25 évvel korábbi ügyben elég lett volna ha az anyám egyszerűen fogja a papírt amit kapott, bemegy a megfelelő illetékeshez és ott átíratja amit kellett volna neki. Nem tette meg és utána az egész családnak végig kellett csinálnia egy hosszú hercehurcát, mindenféle kitérőkkel, hogy rendezni lehessen ami akkor 10 perc alatt sikerült volna.

De ha a család nem csinálja meg helyette 25 évvel később, akkor még most is a nyakunkra járkálnának miatta és pont azt piszkálnák, akinek már azóta semmi köze az egészhez.

2020. febr. 21. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A követeléskezelő próbálkozik, de ezzel újra indította az elévülési időt. Nem úgy működik, hogy pikk-pakk elkezdünk ingatlanokat foglalózni. Főleg nem örökségből származó adósság esetében. Akinél így történt az birka volt, mert hagyta magát.

Én úgy csináltam, engem is megtalált a követeléskezelő. 3.2M követeltek. Személyesen bementem hozzájuk (bizti őr, fémkereső kapu, a bejáratnál A-Z-ig átvizsgáltak stb.) Lehívták az egyik ügyintézőt. Mondtam neki ez nekem sok, indulhat az árverezés. Mondta az ügyintéző: Ennek megvannak a jogi lépései. Első körben jogerős bírósági végzés kell róla, hogy ők foglalni tudjanak! Második lépés, mint jó tanács: méltányolják az adósságot. A méltányolási jog mindenkit megillet! Megegyeztem velük 10%-át kifizetem részletekben, utána vége a követelésnek! Írtunk róla papírt, lepecsételték. Kifizettem részletekben a teljes adósság 10%-át, azóta semmi hír a követeléskezelőtől, az ügy el van intézve. Lehet velük tárgyalni! Valamit kell fizetni, csak nem mindegy az egész összeget vagy annak egy részét részletekben. Sokan azt csinálják nem foglalkoznak az adóssággal, mert megijednek az összegtől, hagyják szabadon, lesz, ami lesz. Végeredmény bírósági tárgyalás, foglalás, árverezés.

2020. febr. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
60%

A behajtó nem végrehajtó, nem kell vele foglalkozni, túl vagytok az elévülési időn, még akkor se tudná behajtani, ha valós követelés lenne


A bankból meg a hagyatéki eljárásból szerezzétek meg a papírokat és ha jön fizetési meghagyás, akkor ellent kell mondani, ennyi

2020. febr. 22. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Ne csapd be. Nincs olyan hogy túl vannak az elévülési időn. Az adósság nem évül el és nem tudhatod hogy a háttérben milyen ügyek folynak. Attól mert ő nem tud arról hogy a bank perelt esetleg és küldött volna egy rakás felszólítást, attól az még megtörténhetett. Elévülés akkor lehetne ha a bank egyszerűen lenyelte volna a követelését eddig és egyszer sem próbálta volna megkeresni az adóst. Mivel eladta a követelést és ezzel megbízott egy behajtót, ez nem így van. Attól hogy régen volt z adósság keletkezése és sokáig nem fizették, nem évül el. Ha közben a bank próbálta behajtani akkor az az adósság éppen úgy él és jogos lesz ha ráterheli majd egy bíróság az ingatlanra a végén.
2020. febr. 22. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!