Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szólnátok ha duplán...

Mit szólnátok ha duplán emelkedő pénzbüntetést vezetnénk be a közlekedési szabálysértőkkel szemben a mostani pontrendszer helyett?

Figyelt kérdés

Első piroson áthajtás: 20000 Ft

Második: 40000 Ft

Harmadik: 80000 Ft

Negyedik: 160000 Ft

Ötödik: 320000 Ft

stb...



2020. febr. 21. 20:28
 1/6 anonim ***** válasza:
Marhaság. Az kell amit a svájciak kitaláltak; mindenkit egyformán büntetnek, az előző évi vagyonbevallás (adóalap) alapján százalékosan vetik ki a bírságot. Rögtön nem volna annyira vicces a tehetősebb polgártársoaknak egy kis gyorshajtás...
2020. febr. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Svédországban használják ezt a duplázódó büntetést és elég hatásos.
2020. febr. 21. 20:46
 3/6 anonim ***** válasza:
Mivel a vagyoni különbségek nagyon nagyok és egyre csak nőnek, ezért a felső rétegeknek ezek az összegek sem jelentenek semmilyen elrettentést.
2020. febr. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Magyarországon azért nem lenne jó a svájci rendszer, mert ezek a nagyvállalkozók bejelentik magukat minimálbérre, aztán alig kéne valami büntetést fizetniük. Ezért jobb a svéd, mert a sorozatos szabályszegőket jobban sújtja.
2020. febr. 21. 21:42
 5/6 Alex Fly ***** válasza:

Semmi értelme. A szabálykövetési hajlandóságot nem a büntetés mértéke, hanem az elkerülhetetlensége határozza meg. Ha csak 1000 forint lenne a bírság, de azt az ember minden esetben megkapná, az sokkal jobb hatással lenne, mint ha minden százezredik szabálysértést büntetnénk akár milliós csekkel is.

És aki számára a pénzbírság nem elég visszatartó erő, az a büntetőpontok után járó jogsibevonást azért megérzi...

2020. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ez ugyan az, mint a szemetelés dubai-ba. Mikor elsőnek voltam kinnt, ledöbbentem milyen tiszta minden. Mint kiderült, minden egyes szemetelést kinyomoznak. Szóval nincs olyan, hogy te sunyiba eldobsz egy papírzsepit pl. Itthon is ezt kéne. Én is 140-el megyek főúton (ha egyedül vagyok), mert tudom évente egyszer ha bemérnek. Viszont ha mindig kapnám a büntetést, 90-el is félnék menni.
2020. febr. 23. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!