Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A bejelentett 10%-os pedagógus...

A bejelentett 10%-os pedagógus béremelés hogyan érvényesül a nem állami fenntartónál levő tanároknál? Alapítvány egyház magán-nem közalkalmazottak

Figyelt kérdés

Ugye aki állami suliban tanár az egyben közalkalmazott is, és érvényes rá a Kásler által bejelentett béremelés.

De aki nem állami hanem alapítványi egyházi suliban tanár és nem közalkalmazott arra hogy lesz érvényes?

Mert ők az Mt hatálya alá tartoznak semmiféle tanári bértábla nem érvényes rájuk kötelező jelleggel, a bérük simán egyedi megállapodás kérdése.


Vagyis ha egy alapítványiban levő tanári kar nem kap egy fillért emelést se, akkor szabadon eldönthetik hogy megszoksz vagy megszöksz?

Ami az érdekes hogy EMMI Dr. Kásler mit mondott szó szerint: "a pedagógus munkakörben foglalkoztatottak bére"

Hát aki alapítványi egyházi magán suliban van az is ped munkakörben foglalkoztatott csak épp nem a Kjt hanem az Mt hatálya alatt


2020. febr. 26. 09:55
 1/8 anonim ***** válasza:
Azoknál sehogy nem érvényesül. Aműgy én nem lennék annyira biztos abban a 10 százalékban, mert úgy tűnik, ezzel a kormány csak olajat öntött a tűzre.
2020. febr. 26. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

" Aműgy én nem lennék annyira biztos abban a 10 százalékban,"


Jé, ez egy másik kérdés én se hiszek el semmit, amit ez a kormány mond, de per pill ez a hivatalos emelés.

Én optimista vagyok abban hogy legalább ezt megadják de akkor is kérdés mi lesz a nem államiakkal.

2020. febr. 26. 09:58
 3/8 A kérdező kommentje:

„ezzel a kormány csak olajat öntött a tűzre.



Milyen tűzre egyébként... a tanári társadalom az nem tűz, max alig alig pislákoló parázs.

Nem tűz az. Beszari semmire se jó birkák gyülekezete, akik még erre a sok év után megkapott 10 %ra is rá vannak szorulva.

Más munkahelyen már rég üres lenne az épület ha X év után adnának 10 % emelést.

2020. febr. 26. 10:04
 4/8 anonim ***** válasza:
#10.04 Az épületek még nem üresek, de egyre nagyobb problémák vannak. Csoportokat vonnak össze, 70 éves pedagógusok tanít, nem szakos tanár tartja meg az órát, tanári képesítéssel nem rendelkező ember tanít, vagy épp elmarad az óra. Ha megvalósul az emelés, júliustól egy pályakezdő tanár bére eléri majd a bruttó 230 ezret. Ez nem lesz elég ahhoz, hogy fiatal pedagógusok tömegei jelentkezzenek az iskolákba, mert ez az összeg kevesebb, mint amit egy betanított gyári munkás kap.
2020. febr. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

"Ez nem lesz elég ahhoz, hogy fiatal pedagógusok tömegei jelentkezzenek az iskolákba,"



Mégis vannak akiket ostorral se lehet kiverni a szakmából az állásból. Annyit keres némelyik hogy a legutolsó alkesz tróger vödörcipelő dakota egy építkezésen csak köpne egyet és elmenne-de ők maradnak.

Öt év egyetem után hogyan keressünk annyit se mint egy utcaseprő. Lehetne indítani egy ilyen életvezetési kurzust.

Csak tanároknak.

2020. febr. 26. 10:28
 6/8 anonim ***** válasza:
Pár hónapja még nem az volt a terv, hogy megszűnik a tanárok közalkalmazotti státusza, és egyéni munkaszerződésben történik majd a foglalkoztatás?
2020. febr. 26. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

„Pár hónapja még nem az volt a terv, hogy megszűnik a tanárok közalkalmazotti státusza, és egyéni munkaszerződésben történik majd a foglalkoztatás?


Nem. Ez soha nem volt terv. Nem figyelsz. Ez a szakoktatókra érvényes és meg is történt. Már nem közalkalmazottak.

2020. febr. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lesz fizetésemelés, a pótlék nem fizetés
2020. febr. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!