Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A közjegyző egy hagyatéki...

A közjegyző egy hagyatéki eljárás során mi után és hol kutat?

Figyelt kérdés
Nemrég elhunyt Anyukám. A plghivtól kaptam egy levelet, hogy tüntessék fel az összes vagyonát, tartozását stb, de helyrajzi számokkal, egyéb okmányokkal igazolva. Na most, ha én kutatok minden után, akkor mit csinál a közjegyző?
2020. febr. 28. 03:07
 1/3 anonim ***** válasza:

A közjegyző nem nyomozó.

Ami rendelkezésedre áll infó, azt add át neki, a többit intézi ő.

Különböző nyilvántartásokból ő is szerez infót, csak megkönnyíted a munkáját.

Pl gyakori helyzet szokott lenni, hogy az autó az egyik házastárs nevén van, de mivel házasság alatt szerezték, így közös tulajdon.

2020. febr. 28. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
klözjegyző ugyan nem találja meg saját magától, csak ha az orra elé teszed. végig fut 4-5 hivatalos nyilvántartást és ennyi. nálunk speciel még a nála írt végremdelet se került elő, szal sztem nagyon vegyes a kép, attól is függ, melyik közjegyző hogy dolgozik.
2020. febr. 28. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi után nem kutat.

A közjegyző csak megkapja a hagyatéki hivataltól az iratokat, talán azokat leellenőrzi, de még abban sem vagyok biztos.

Mert láttam olyat, hogy autóra nem ellenőrizték le az örökös által beírt értéket, pedig nevetségesen alacsony volt.

Esetleg akkor kutat, ha az örökösök más-mást állítanak, nem tudom.

2020. febr. 28. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!