Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól kérhetek el...

Hány éves kortól kérhetek el pénzt a játékomért?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elkezdtem csinálni egy játékot, és felraktam Gamejoltra. Én úgy vagyok vele, hogyha kész lesz a full verzió (még csak Alpha 0.3.0), akkor elkérnék érte kB 3-5 eurót. Elkezdtem már csinálni a MarketPlace Accountom, és tudni szeretném hogy van e valami illegális abban ha egy kiskorú kér el pénzt. (ő van a szerződésbe beírva)

#programozás #Game Jolt #marketplaceaccount
2020. febr. 28. 07:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
69%
18. Amúgy halkan megjegyzem, hogyha el akarod adni, akkor a felhasznált 3rd party kódok licencét is át kell nézni, adott bevétel felett adózni stb. Nem olyan egyszerű, hogy kidobsz valami és lehet fizetni...
2020. febr. 28. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem az életkortól függ alapvetően, de kell ehhez egy cég vagy vállalkozás, megfelelően adózni, megnézni, nem sértettél-e te meg licenszeket, stb.
2020. febr. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
0%
szerintem semmi különös. Nyitsz egy bankszámlát és mehet rá a lóvé. Ha már elmúltál 14 éves akkor semmi különösebb akadálya nincs.
2020. febr. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
16%

Simán árulhatsz bármit egy napos csecsemőként is. Évi 200 ezer forint jövedelemig nem kell adót fizetnie Magyarországon senkinek sem. (Illetve 600 ezer forint bevételig. Ha 400 ezer forintért vásárolt festményt 600 ezerért adsz el, akkor 600 ezer a bevételed, 200 ezer a jövedelmed.)


Ha ennél nagyobb lesz az üzlet, akkor tök törvényesen megteheted azt, hogy egyik felnőtt családtagod igényel adószámot és adószámos magánszemélyként fizeti az adót. Ha meg komolyan beindulna az üzlet, akkor lehetsz korlátolt felelősségű társaság tagja, betéti társaság kültagja,

közkereseti társaság kültagja és részvénytársaságban részvényes.

[link]

2020. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
47%
Előzőek, miért kéne ehhez vállalkozás? Semmi ilyen feltétele nincs tudtommal. Nem tudom ezt honnan szedtétek.. Aki nem főállású játékfejlesztő, programozó, stb annak nem kell ilyesmi.
2020. febr. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
0%
Jaj.. látom itt mindekinek csípi a szemét, hogy valaki kreatív munkával szeretne némi pénzt keresni és nem a gyárban melózni... Már rögtön az adózást ajánljátok neki, holott nem is erről szólt a kérdés, de ti valszeg csak otthonülő csövesek lehettek, akiknek nincs is miután adózni.:D
2020. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
De ő "főállású" akar lenni, mert folyamatos bevételt vár, nem egyszerit!
2020. febr. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Mi a neve a játékodnak? Mutasd. :).
2020. febr. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Adószámos magánszemélyként lehet
2020. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. febr. 28. 14:14
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!