Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hány éves kortól kérhetek el...

Hány éves kortól kérhetek el pénzt a játékomért?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy elkezdtem csinálni egy játékot, és felraktam Gamejoltra. Én úgy vagyok vele, hogyha kész lesz a full verzió (még csak Alpha 0.3.0), akkor elkérnék érte kB 3-5 eurót. Elkezdtem már csinálni a MarketPlace Accountom, és tudni szeretném hogy van e valami illegális abban ha egy kiskorú kér el pénzt. (ő van a szerződésbe beírva)

#programozás #Game Jolt #marketplaceaccount
2020. febr. 28. 07:43
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez, amit te akarsz, üzletszerű tevékenységnek minősül.

Nyilvánvaló, hogy vállalkozói igazolvány kell hozzá, és az is, hogy nem tévesztendő össze a saját tulajdonú tárgyak értékesítésénél keletkező jövedelemszerzéssel, illetve annak éves, adómentes értékhatára sem releváns.

2020. febr. 28. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Kérdező, azt tanácsolom ennél kompetensebb helyről próbálj ebben segítséget kérni. Itt szerintem nagyon kevesen konyítanak az ilyen dolgokhoz, engem is beleértve. Én ismerek olyan srácot, aki zenéket csinál egy kínai cégnek már több éve foglalkozik ezzel, de amellett más az eredeti szakmája és ezt amellett csinálja.


A Game Jolt-ot nem ismerem, de biztos le van valahol írva, hogy mik ehhez a feltételek.


Én ezt találtam: Taxes


"We will take care of taxes (including VAT) so you don't have to!"


Ez azt jelenti, hogy Mi elintézzük az adókat, neked nem kell ezzel törődni. Tehát valszeg azok levonásával kapnád meg a pénzedet. Neked már ebből nem kell adóznod, mert az oldal intézi azt. Olvasd el a tájékoztatóikat vagy írhatsz a Supportjuknak is, bizonyára segíteni fognak neked.


[link]

2020. febr. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
12-es Köszönöm szépen!
2020. febr. 29. 09:04
 14/24 anonim ***** válasza:

Kérdező a négyes hozzászólásomban pontos választ adtam.

Ha egy játékszoftvered egy online áruház értékesíti, akkor ők az áfa részét (VAT angolul) rendezhetik.

De ebből jövedelmed származik, a jövedelem adózását pedig a személyi jövedelemadóról szóló törvény szabályozza.

Évi 200 ezer Ft jövedelem alatt nem kell SZJA-t bevallani, fizetni.

18 év alatt nem lehetsz egyéni vállalkozó, leírtam azt is, hogy gazdasági társaságban mi lehetnél.

2020. febr. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm!
2020. febr. 29. 13:56
 16/24 kovpet ***** válasza:

"Évi 200 ezer Ft jövedelem alatt nem kell SZJA-t bevallani, fizetni."


Na, ezt támaszd már alá valami jogszabályi hivatkozással, légy szíves...

De ne azzal, ami az ingóságokról szólt korábban, mert itt az nyilván nem releváns. Az a ruháid és a megunt játékaid, sporteszközeid eladását jelenti, nem azt, amit a kérdező akar csinálni.

2020. márc. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

Ezt írta a support:

As long as you have a valid Tax Identification Number for your country you can sell your games on Game Jolt.


Tehát csak akkor adhatom el ha van adószámom?

2020. márc. 2. 15:31
 18/24 anonim ***** válasza:
Adószámod 18 alatt is lehet. Szóval ez nem akadály. Itt nem azzal van a baj, hogy eladd a játékod, hanem azzal, hogy ezt üzlet szerűen csinálod, tehát regisztrált vállalkozónak, vagy cégednek kell hozzá lennie. Az egy dolog, hogy az oldal leadózza az ő részét, de neked a bevételből is adóznod kell.
2020. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Nem kell vállalkozónak lennem ha jól tudom. Van olyan lehetőség hogy magánszemélyként is el tudom adni
2020. márc. 2. 16:07
 20/24 kovpet ***** válasza:

Az, hogy egy külföldi cég mit mond, nem számít, kétlem, hogy ismernék a Magyarországi szabályozást.


Ha komoly a dolog (mondjuk 0.9.6-nál), beszélj egy könyvelővel, nem vészes árért pontos információkat ad majd, nem tippelget mint mi itt a gyakorin.

2020. márc. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!