Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartós táppénzen dolgoztathat...

Tartós táppénzen dolgoztathat a munkáltató?

Figyelt kérdés
Egy multinál dolgozok (bolt) és a jobb csuklóm valamelyik nap itthon kirándult, teljesen be van dagadva, nehezen birok vele fogni. Voltam vele orvosnál, azt mondta az orvos hetekig kell pihentetni hogy helyre jöjjön. Felvett táppénzre. Közöltem a munkáltatóm felé az esetet, az volt rá a válasz: Be kell jönni dolgozni. Bementem, végeztem a munkámat amennyire képes voltam rá. Az eredmény: tovább dagadt és véraláfutásos is lett. Nagyon kellene a kezemnek a pihenő, hogy helyrejöjjön. Mit lehet ilyenkor tenni? Ha nem megyek be, kirúghatnak? Mit lehet ilyenkor mondani, ami védene engem és itthon lehessek a kezemmel, miután felgyógyultam utána mehessek vissza dolgozni? Szeretnék dolgozni, de ilyen kézzel nem tudok!
2020. márc. 2. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A táppénz azért táppénz, mert orvos szerint nem tudod ellátni a munkád. Olyan nincs, hogy ezt a munkáltató figyelmen kívül hagyja.

Ezért nem, de ha akar fog találni bármit, ha ki akar rúgni.

2020. márc. 2. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezért kirúg, akkor munkaügyi pert kell indítani ellenük, amit nagy eséllyel meg is nyernél.
2020. márc. 2. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Első: Köszönöm!


Második: Akkor is, ha próbaidő alatt vagyok még?

2020. márc. 2. 14:40
 4/6 anonim ***** válasza:
46%
Ha táppénz alatt dolgozol, az táppénzcsalás. Sőt még nyaralni sem mehetsz el táppénz alatt. A munkáltató nem kötelezhet rá, hogy dolgozz, olyan nincs, hogy de akkor is be kell jönni. Ha ezért kirúg akkor irány a munkaügyi bíróság. Ha próbaidőn vagy, az kicsit nehezebb, mert ott nem kell megindokolni, hogy miért nem alkalmaz tovább. Viszont ilyenkor azt kell mérlegelni, hogy mi a fontosabb, az egészséged, vagy egy ilyen szemét munkáltató?
2020. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A vicc az, hogy ha egy ellenőrzés elkapott volna téged amint táppénzen vagy és mégis bent vagy dolgozni, akkor téged is alaposan megbüntettek volna táppénzc salásért - ahogy írták előttem, meg a cégedet is, amiért táppénzen levő alkalmazottat dolgoztat.

Még akkor sem lehetsz bent ha szabadságon vagy és te magad akarsz bemenni valamit megcsinálni. ha egy fizetett szabadságon levő alkalmazottat találnak bent a munkahelyen, akkor azért is megbüntetik a céget - mert a szabadság pont azért van hogy NE legyen bent a dolgozó.

Figyelmeztesd a főnöködet arra hogy ha téged bent találnak táppénz alatt akkor hatalmas méretű bírságra számíthat! A táppénz nem játék, nem a munkahelyed fizeti hanem a társadalombiztosítás, vagyis nem a céged pénzén vagy otthon a tartós táppénzzel. Így az állam joggal követeli meg hogy azt tedd amiért fizet neked - gyógyulj meg és ne dolgozz!

2020. márc. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Táppénz alatt nem dolgozhatsz, és ezt senki nem is várhatja el.


De sajnos próbaidő alatt meg simán elküldhet, mivel ott nincs kell indokolni sem, és semmi sem véd.

2020. márc. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!