Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkatörvénykönyv szerint,...

A munkatörvénykönyv szerint, mennyit dolgoztathat egy héten a munkáltató?

Figyelt kérdés

Most éjszakás vagyok és szombatra is berendelt dolgozni a főnököm,viszont a vasárnap éjszakát is már a munkahelyemen töltöttem.Ma reggelre kitalálták,hogy most vasárnap is be kell mennem rövid váltásba,tehát délutánra dolgozni.

Ezt megteheti a munkáltató?Hiszen pihenésre nincsen is időm és hetek óta ez van 7 napból 6-ot,de van úgy,hogy 7-et dolgozom.Ez a hét is,ha a múlt vasárnapot is beleveszem,hiszen,akkor kezdtem a hetemet,nagyon húzós,hiszen most 8 napot kell dolgoznom.

Én úgy tudom,hogy a munkáltatónak kötelessége 24 órát biztosítani a pihenésre,és ez bizony nálam nincsen meg.

Már nagyon kimerült vagyok.

Előre is köszönöm,ha valaki ezzel kapcsolatban tudna informálni,hogy nekem,mint munkavállalónak,milyen jogaim lehetnek a munkáltatóval szemben?!


2009. aug. 25. 07:44
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Jogod lehet,de ezt ma már nem lehet érvényesíteni,még a közszférában is nehezen.Ha magánmunkáltatód van akkor hiába hivatkozol a jogodra,megtalálja a módját,hogy elbocsásson.Próbálj keresni másik munkahelyet.Ha Munkaügyi Bíróságjoz fordulnál,az ítéletre esetleg éveket várhatsz,és addigra a cég is megszünhet.
2009. aug. 25. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Nagy cégnél dolgozom,nem maszeknál.

2009. aug. 25. 08:43
 3/11 anonim ***** válasza:

Olvasd el a munkaszerződésed. Abban benne kéne hogy legyen, hogy mennyit kéll dolgoznod, illetve mennyi túlórára kötelezhetnek. Amennyi benne van, ahhoz joga van, te is aláírtad.

Azon felül elvileg nincs. HOgy ezt mennyire tudod érvényesíteni azt te tudod.

2009. aug. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ja,... ja... 8-[


JOGAID azok vannak, TÖRVÉNYEK is vannak, de ha dolgozni akarsz valahol és szükséged van fizetésre, akkor mindennel meg kell alkudni...


Nyugodtan tegyél panaszt a főnöködnél a "jogaidra" és a "törvényekre" hivatkozva, 2 héten belül megtalálja az indokot, hogy miért rúgjon ki (pl.: "létszámleépítés").

És felvesz helyetted mást, olyat akinek nem gond a hétvégi meló, aki befogja a pofáját és nem szól akkor sem, ha minimálbérrel alkalmazza hivatalosan, a többit meg feketén zsebbe fizeti. :[


Az én férjem (30 éve üzletkötő) a "rendszerváltás" óta bármikor mozgósítható a Munkáltatója szerint, természetesnek kell vennünk, hogy

- a mobiltelefonja legyen bekapcsolva éjjel-nappal, gyakran este 10-kor jut eszébe a Főnöknek valami a másnappal kapcsolatban...

- az éves szabadsága alatt is bármikor behívathatja (be is szokta hívni!), bármelyik külföldi partnere keresi, úgy kell intézkednie a férjemnek, mintha nem lenne szabadságon...

- rendszeresen úgy kell a külföldi tárgyalásaira utaznia, hogy péntek délután ül a repülőre (hétvégi pihenés nuku!), 1 hét múlva vasárnap este érkezik meg, hétfőn reggel mehet a munkahelyre dolgozni...

- nem egyszer megtörtént már, hogy húsvétkor vagy szilveszterkor kellett a külföldi tárgyalásra elrepülnie...

- amúgy a "hétköznapi" munkaideje is korlátlan a Munkáltatója szerint, legtöbbször reggel 8-tól este 7-ig benn van... Természetesen kötelessége este 9-re elmenni egy fogadásra vagy esti programra vinni a külföldi partnert a napi munkája után...


A Munkáltatóját kicsit sem érdekli, hogy a férjemnek van családja, nem érdekli, hogy hétvégén neki is járna a pihenés, vagy egyáltalán mikor találkozik a gyerekeivel?


De ugyanezt én is elmondhatom!

Nem jöhetek a munkahelyemen a gyerekeimmel, mert akinek túl gyakran megbetegszenek a gyerekei és emiatt hiányzik, az rövidesen "lapátra" kerül...


Vagy meséljek neked arról, hogy az ember "nem mer" megbetegedni (inkább magunk kikúráljuk magunkat)?... Mert aki beteges, attól is szívesen megszabadul a Munkáltató...


Nem írom le neked, mi mindent el kell nekem is tűrnöm az én Munkáltatómtól, mert ha nem tűröm (jönnék a jogaimmal vagy a törvénnyel), akkor kb. 20 éve munkanélküli lennék!


Sajnos, ez van... :[

2009. aug. 25. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Igen,sajnos ez van nálam is.Az én telefonomnak is mindig bekapcsolt állapotban kell lennie,ha még sem,elérnek a feleségemén.Sokszor betegen járok én is dolgozni és sajna nálunk sincsen szülinap stb,mert egy rohadt hétvégi napot nem tölthetek a családommal.

Már nagyon kimerült vagyok,sokszor van hasmenésem melóba készülődve,mert egybe van a gyomrom,soha nem tudom mi vár rám stb...Ha nem akarok egész hétvégén bent a gyárban rohadni,akkor munkaberendelővel fenyegetnek.Sokszor 2 rövid alvás közben van a családomra időm a többi más hivatalos ügyről nem is beszélve.Anno a válásomra alig engedett el a cég.

Köszönöm mindenki válaszát!

2009. aug. 25. 09:54
 6/11 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled, valahogy tarts ki. Olyan nehéz mostanában munkát találni. Én már egy fél éve csak szeretnék dolgozni, de nem tudok hol, sehova nincs felvétel. Ezzel nagyon visszaélnek minden téren, akár fizetés akár sok munkaidő. Ha majd fellendül az ipar, de nem tudom mikor lesz, akkor nézz magadnak egy másik munkahelyet és csak akkor mondj fel, amikor már biztosan felvesznek a másik helyre.
2009. aug. 25. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
10:22 Jó nagyot offoltam. Az a baj hogy kollektív szerződésben amit aláírsz, akkor dolgoztathat ahogy akar. Amúgy alapból ha jól tudom, hétköznap napi 8 órán kívül két nap túlórára (16óra) kötelezhetne, de 2 héttel előtte be kellene jelentenie. Velem azt akarták aláíratni, hogy fémiparban, egyedi és kis sorozat gyártásban magyar technikával, német norma szerint teljesítmény bérbe dolgozzak, garantáltak volna br.87000 magyar forintot. Nem írtam alá, elküldtek, de teljesen mindegy mert akkor is elküldtek volna ha aláírom, és ráadásul egy két héttel azelőtti dátumot. Tehát dolgozhattam volna még két hetet, de lehet hogy ugyanannyit kerestem volna ha még két hetet dolgozok, mint amit kifizettek még arra a hónapra.
2009. aug. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A heti munkaidő 48 óra a munkatörvénykönyvben. Ebben benne van a túlóra is. De szerintem ennyit csak kevesen dolgoznak.
2009. aug. 25. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Hu,látom sok szemét munkáltató van.(gondoltam,hogy nem csak az én cégem szemét,de ez nagyon durva,ami itt megy magyar-országon)

Nekem jó esetben a túlórát2 nappal előre jelentik be.Mondjuk pénteken,hogy vasárnapra mennem kell.Ez egy kivételes alkalom,hogy már a hét második napján közlik velem,hogy rövid váltásban mehetek vissza vasárnap!

2009. aug. 25. 11:03
 10/11 anonim ***** válasza:
10,22-10,30 Gyakorlatban nálam is így működött, sokszor előző nap szóltak. Nem jó ez sehogy sem, ha meg olyan helyen dolgozol ahol nincs munka lehet hogy mégrosszab. Nekem legutolsó munkahelyen nem egyszer volt hogy semmi munka nem jött és pont ennek lett a következménye a leépítés. Melyik megyében laksz?
2009. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!