Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha influenzás vagyok, és...

Ha influenzás vagyok, és leköhögöm az egyik rosszakarómat, akkor kimerítem a vegyi fegyverrel való visszaélés fogalmát?

Figyelt kérdés

2020. márc. 2. 17:03
 1/5 anonim válasza:
100%

10/10-es kérdés.

Szerintem, csak koronavírus setén, illetve csak azon vírusokra lesz érvényes, amik az internetes - bulvár által felkorbácsolt - közmegegyezés alapján potenciálisan veszélyesek, mint a koronavírus. Az influenza már kiment a divatból e tekintetben, még akkor is, ha sokkal több áldozatot követelt ezidáig...

2020. márc. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
47%
Mióta vegyi anyag egy vírus és mióta fegyver az influenza? Teljesen fogyatékos vagy?
2020. márc. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1. nem vegyi hanem biológiai fegyver lenne.

2. nem fegyver, hiszen ez egy betegség amit te hordozol és nem szándékosan fertőzted meg magad vele csak azért hogy másoknak árthass vele.

3. nem visszaélés, mert az azt jelentené hogy lenne olyan rendeltetése a betegségednek amire normál esetben használni lehetne csak te "visszaélsz vele" és másra használod. Visszaélés az lenne ha van egy kedvezmény, ami arra való hogy a kevés pénzű diákok is igénybe vehessék azt a szolgáltatást, erre te behazudod hogy diák vagy. Ekkor visszaélnél a diákkedvezménnyel. A betegségednek viszont nincs ilyen célja, nem lehet visszaélni vele - csak élni egy olyan lehetőséggel (megfertőzöd egy haragosodat) ami egyébként is megtörténhet, hiszen ezt teszi a betegség - csak a szándékosságod rossz szándékból fakad.

4. én inkább önpusztító hajlamnak nevezném, mert a rosszakaródnak ha van esze, akkor visszakézből vág szájon és utána majd kiderül hogy beteg lesz-e vagy sem.

2020. márc. 2. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem, akkor szimplán csak neveletlen bunkó leszel.
2020. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A vegyi fegyver az ellenséges katonák egészségére ártalmas, maradandó sérülést vagy halált okozó, katonai felhasználásra előkészített vegyi anyagok gyűjtőneve.
2020. márc. 3. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!