Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy személy tárolhatja a...

Egy személy tárolhatja a saját felhasználású gyógyszereit hígítva, összeöntve, más csomagolásban stb? Vagy pedig ez már gyógyszerhamisításnak minősül?

Figyelt kérdés

Tudom, hülye egy kérdés, miért ne hígíthatná fel valaki a kanalas köptetőjét, hogy lassabban fogyjon, vagy hogy ne legyen olyan rossz íze.

DE, a törvény szövege alapján mégiscsak hamisításnak minősülne, pedig nevetséges volna. A hígított köptetőben már nem teljesen az található, ami rá van írva, tehát hamis. Ne adj isten, valami eszelős még béres cseppet is belekever a kanalas lötyibe, táskájába vágja, majd azzal indul a munkahelyére büszkén...

[link]


Szóval, akkor ez most törvényes vagy sem? Köptető felhígítás, vagy két csomag tabletta összeöntése egy harmadik dobozba, hogy ne foglaljon annyi helyet stb...


Vagy ha tévednék, akkor lehet, hogy a törvény csak a ZÁRT CSOMAGOLÁSÚ, előre meghamisított termékekre érvényes?



2020. márc. 4. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem gyógyszer hamisítás, hanem veszélyeztetés.

Pontosan azért vannak a gyógyszerek egyedi alakkal, színnel, felirattal ellátva és külön csomagolva, mert nagyon nem mindegy miligrammokban a beszedett mennyiségek hatása és nem is szabad együtt beszedni bizonyos szereket.

Ha "felhígítod" a gyógyszeredet akkor megváltoztatod annak az összetételét, egy nem tiszta anyagot juttatsz bele. Éppen úgy beindulhat a romlása, mintha felbontanál egy gyümölcslevet és hígítanád kicsit, majd visszatennéd.

SOHA ne tegyél semmit egy gyógyszeres üvegbe, még vizet se! Ha hígabban szereted akkor öntsd ki belőle azt az egy adagot és akkor hígítsd külön!

A gyógyszereket a saját érdekedben tartsd az eredeti csomagolásában! Nem mindegy hogy mikor jár le a szavatossága és soknak a levegővel sem szabad érintkeznie mert beindul benne a bomlás, átalakulás.

2020. márc. 4. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

SAJÁT gyógyszer szerepelt a példában. Nincs veszélyeztetés, mert nincs másik személy.

Azért én nem felelek, hogyha valaki kilopja a táskámból a gyógyszeres üvegemet és megissza.


De amúgy jogos, hogy megromolhat, veszélyes lehet, én nem szoktam összeöntögetni.

Viszont hajnövesztő szert, ami külsőleges oldat, volt már, hogy hígítottam pár csepp vízzel, mert kezdett kifogyni. Ezen kívül vannak olyan vény nélküli étrendkiegészítő tablettáim, különböző okokból, amelyeket szívesen bepakolnék egy kis dobozba, hogy ne kelljen mindent külön hordani.


De akkor is, fontos tudni, hogy bűncselekmény volna-e, ha valaki mégis így dönt, mert magával akarja vinni a gyógyszereit a táskában, de nem akar mindent az eredeti csomagolásban vinni, ezért összepakolja őket....... Majd igazoltatja egy rendőr, és azt találja, hogy nem az van a dobozban, mint ami rá van írva. Akkor indul egy büntetőeljárás gyógyszerhamisítás ügyében??

(azért linkeltem be törvényt, mert az alapján nem teljesen érthető.)

2020. márc. 5. 00:45
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Olvasd el mégegyszer a saját linkedet.

Ha saját használatra hígítod, te bajod.

Ha saját használatra pl. napi gyógyszer adagod egy dobozba teszed -mert pl. nyaralni mész, s nem akarsz 6-8 dobozt pakolni, esetleg napi adagokra bontva több hétre- a te dolgod, de ha valahol vámon kell átmenned, beleköthetnek, s jó sok idődbe telik, mire kiderül, hogy egyik sem drog.

(Ha valamelyik gyógyszer mégis tartalmaz valamilyen drog-összetevőt, s nincs eredeti csomagolásban, akkor különösen peched lehet.)

2020. márc. 5. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 gungasam ***** válasza:
Nem árusítanák a boltokban a praktikus napi gyógyszer adagolásra "kifejlesztett" hét rekeszes tároló dobozkát és hasonlókat ha olyan nagy gond lenne abból. Magam is az eredeti dobozából kiveszem az íveket(vagy buborékos leveleket) és egy közös kis cipzáras táskába rakok akár 14 napi adagot, mert nem cipelek hazulról egy egész havi mennyiséget ha csak 10-12 napra utazom el...Amit Magadnak kavarsz az a Te javad lesz ha jól csinálod.A gyógyszereken rajta marad a név és ez elég Neked. A hamisítás elleni törvény a kereskedelmi forgalmazásra vonatkozik.Ha két üveg Frontin tablettád van, például és erősen fogy az egyik, nyugodtam össze lehet tölteni egy üvegbe...
2020. márc. 24. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!