Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy közfeladatot ellátó...

Ha egy közfeladatot ellátó személy megüt, és én visszaütök akkor az önvédelemnek minősül?

Figyelt kérdés
Pl. ha egy ellenőr,kalauz vagy hasonló ad nekem egy pofont, én meg visszaadok neki egy olyat,hogy a fal adja a másikat akkor is önvédelem vagy akkor aránytalanul védekeztem és ugyan úgy meg----nak?
2013. júl. 2. 11:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

téged senki nem üthet meg, függetlenül attól, hogy az állam foglalkoztatja vagy sem


viszont a hatósági eljárást nem lehet akadályoztatni, akkor a hatóságnak joga van kényszeríteni téged

2013. júl. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Értem, de ha megüt, akkor visszaüthetek és önvédelemnek minősül vagy közfeladatot ellátó személy elleni erőszaknak?
2013. júl. 2. 11:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha eljárt ellened, és ellenálltál, majd adott egy pofont, akkor nem üthetsz vissza. Egyéb esetben visszaüthetsz elméletileg, gyakorlatilag pl. egy rendőrnél ezt nem kéne kockáztatni, mert jól elver utána, és ha feljelentés van, neki hisznek.
2013. júl. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

De mi a francnak adnál "neki egy olyat,hogy a fal adja a másikat"? Ilyenkor panaszt kell tenni ellene.


Az ellenőrök egyébként pont el tudják intézni más módon is a problémát. A következő állomásra rendőrt hívatnak, és ott szépen leszállíttatják azt, aki problémás. Saját szememmel láttam, hogy egy kalauznő +5 percig feltartotta az egész vonatot, hogy végül leszállíttassanak valami izomagyú barmot, aki szép csendben meg akart maradni a helyén jegy nélkül.

2013. júl. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!