Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem szóltam a munkahelyemen,...

Sancikj kérdése:

Nem szóltam a munkahelyemen, hogy nem jövök többet dolgozni. Mi lehet a legdurvább büntetés amire számíthatok?

Figyelt kérdés

Egy éve dolgozok egy helyen. Én csinálok mindent (számlák megírása , árajánlatok, rendelések, áru kiadás) a két főnököm meg csak fel veszik a nagy pénzeket. Nagyon elegem lett belőle. Ezért kerestem másik munkát. Hétfőn kezdenem kell a másik helyen. A kérdésem az lenne ,hogy milyen büntetésre számíthatok ,ha beperelnek ??(nincs munkaszerződésem ,csak a járulékokat fizetik utánam) Gondolom

azért börtön büntetést nem kaphatok csak azért mert szó nélkül lelépek...



2020. márc. 6. 10:39
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Ha nincs munkaszerzodesed akkor nem voltal bejelentve. Ha nem vagy bejelentve akkor nem fizettek utanad semmi jarulekot.


Igy minden problema nelkul lelephetsz.



Azonban ha van szerződésed, es be voltal jelentve akkor csak ugy nem lephetsz le. Fel kell mondani szabalyosan majd letolteni a felmondasi idot, ha a fonok nem tekint el tole. Ha nem tekint el tőle es nem dolgozod le, akkor beperelhet es követelhet rajtad karteritest.

2020. márc. 6. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Munkaszerződést nem irtam alá. Csak egy “igazolást” kaptam a biztosítási jogviszonnyal kapcsolatos bejelentési kötelezettségről.
2020. márc. 6. 11:02
 3/9 anonim ***** válasza:
Minek ment oda
2020. márc. 6. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez egy nagyon jó kérdés 3. :D
2020. márc. 6. 11:04
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem adnak több munkát.
2020. márc. 6. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Attól hogy nincsen külön, saját munkaszerződésed még szerződéses viszonyban állsz a céggel, hiszen a járulékokat akkor kell fizetni ha dolgozol valahol. Mégpedig a béred arányában. Vagyis ahhoz hogy a céged járulékot fizessen utánad, le kellett téged jelenteniük alkalmazottjukként. Innentől rád a munka törvénykönyve érvényes és ha csak úgy otthagyod őket akkor ők vannak előnyben. Miért nem adtad be a felmondásodat?

Ha ezt a "fizetik a járulékokat" dolgot úgy érted, hogy kifizetik az egészségbiztosítási járulékot helyetted de nem mint alkalmazott, csak a főnök ment és befizette amit neked kellett volna munkanélküliként, de ezen kívül semmi - és a fizetésedet zsebbe kapod, nem az adóhivatal tudtával, akkor valóban nem vagy leszerződve és akkor semmi nem történik ha nem mész be többet.

Akkor a főnököd csak azt a járulékot követelheti vissza tőled esetleg amit már befizetett márciusra, miközben te már nem dolgozol nála. Ez azt hiszem 7900Ft.

2020. márc. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak azt nem ertem h hogyha szerzodes nelkul dolgoztal akkor ez azt jelenti h feketén voltál ott.

Vagy nem?

2020. márc. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden dolgozó mindig meg van győződve róla, hogy miatta megy az egész cég, és rajta kívül senki semmit nem csinál, pláne nem a főnök. A főnök a dolgozók szerint csak felveszi a nagy pénzt a semmire. :D


Egyébként meg beperelhetnek kártérítésre.

2020. márc. 6. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az mindenhol úgy van, hogy a főnök kiadja a munkát, hiszen ezért vett fel embereket, hogy megcsinálják a feladatokat, amiket ő szerez.
2020. márc. 7. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!