Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha a koronavírus miatt törlik...

Ha a koronavírus miatt törlik egy repülőjáratomat, vagy lefújnak egy rendezvényt, akkor tényleg nem kötelesek visszafizetni az árát, mert hogy ez vis major?

Figyelt kérdés
Tehát hogy előre nem látható okok miatt történt. Ilyenkor egyszerűen nem fizetik vissza, így jártam, és kész?
2020. márc. 7. 11:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Igen, tényleg nem kötelesek ha nem az ő hibájukból történt a törlés, hanem természeti katasztrófa, járvány, stb.
2020. márc. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

1: De akkor nem az lenne a fair, ha repülőjárat esetében ha máskor is velük repülök, akkor a jegyárba beszámítanák azt, amit akkor kifizettem, vagy rendezvény esetében, ha ismétlődő eseményről van szó, érvényes legyen a korábbi?

És felmerül a kérdés, hogy mi minősül az ő hibájuknak, hol van a határ.

2020. márc. 7. 12:15
 3/14 anonim ***** válasza:
Őket is ugyan úgy veszteség éri, mint téged. A koncert szervezői sem tudnak kártérítést kérni a hurrikántól vagy a földrengéstől, amiért elmaradt a koncert. Nekik is elveszik a bérlésre elköltött összeg, a szervezésre fordított minden erőforrásuk és így tovább. Még ezen felül fizessenek az összes nézőnek is aki jegyet vásárolt? Szerintem nem lenne fair velük szemben, hiszen nem ők tehetnek arról, hogy az adott eseményt törölniük kellett.
2020. márc. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

3: De ilyenkor mi a különbség egy hurrikán és egy síma vihar között? Mindazonáltal nemrég volt velem olyan, hogy egy koncert azért maradt el, mert a helyszínen az előadó berúgott és összekülönbözött a szervezőkkel. Mégis visszafizették, pedig ugye ez sem az ő hibájuk volt, ha úgy vesszük.

De mondom, ne fizessék, oké, de akkor viszont használhassam fel az általam már leperkált összeget valamiképp!

2020. márc. 7. 12:27
 5/14 A kérdező kommentje:
3: És ahogy jobban átgondolom, azt kell, hogy mondjam, hogy nem, őket nem éri ugyanolyan veszteség. Mert az én szemszögemből nézve: Fizetek azért, hogy produkáljanak valamit, de aztán nem kapom meg a produkciót, a pénzem meg oda. Az ő szemszögükből nézve: Pénzt kapnak, hogy produkáljanak. A produkció végül nem történik meg, a pénz viszont a zsebünkben marad. Mindössze a rendezvényen el nem adott ételek-italok rájuk eső százalékát könyvelhetik el veszteségként. És ez nem egy fair arány, a rövidebbet mi, a fizető vendégek húztuk.
2020. márc. 7. 12:59
 6/14 A kérdező kommentje:
zsebünkben=zsebükben
2020. márc. 7. 13:04
 7/14 anonim ***** válasza:
Kérdező: ha az előadó berúg, akkor van hibás: az előadó. Rajta le lehet verni az esetleges veszteséget, akár perelni ha szükséges. A vírusokat, vihart, földrengést nem lehet beperelni és nem fog fizetni semmit az árvíz sem.
2020. márc. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
7: De akkor is az a helyzet, hogy én veszteséget szenvedek, hozzájuk viszont nyereség folyik be (mégha valamivel kevesebb is, mint megtartott rendezvény esetén).
2020. márc. 7. 13:53
 9/14 anonim ***** válasza:

Hogy folyna már be nekik nyereség? Egy rendezvényre előadókat kell szerződtetni, ki kell bérelni a helyet, fel kell venni a személyzetet, le kell szervezni, nem úgy megy hogy csak tartasz egy rendezvényt a nagy semmiből és neked majd a jegyekárakból származó bevétel tiszta haszon lesz...

Egy repülőjárathoz is kell sokminden, alapból megtankolni a repülőt is nagyon drága, nem beszélve a többi költségről.

2020. márc. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

9: És? A dolog nekik mindkét esetben úgy néz ki, hogy előadók és alkalmazottak leszervezve, a jegyárak pedig zsebbe bevándorolva. Nekünk viszont negatív esetben úgy, hogy a pénzünkért nem kapunk semmit, és még azt sem adják vissza.

A megtankolt repülővel pedig fel tudnak szállni máskor.

Tehát nem értem, nekik mi a veszteség? Esetleg egy kicsit jobban kifejthetnéd.

2020. márc. 7. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!