Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit szólnátok hozzá, ha...

Mit szólnátok hozzá, ha Magyarországon eltörölnék azt a törvényt, hogy csak egy listáról lehet nevet adni a gyereknek, és a külföldi neveket magyar kiejtés szerint kell leírni?

Figyelt kérdés

Szerintem alapvetően semmi különös nem lenne, mert idővel azt szoknák meg az emberek, és legalább változatosabbak lennének az országban a nevek.


Ha születik lányom, akkor pl. lehetne Méregcsók vagy Elisande, ha fiam, akkor meg lehetne Batman vagy Gul'dan.


Ti milyen nevet adnátok a gyereknek, ha bármilyet adhatnátok?



2020. márc. 12. 12:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
97%

Én csak normális neveket adnék.


üdv, Lakatos Nintendó

2020. márc. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket védik ezzel a hülye szülőktől!! Olvasgasd csak a nem engedélyezett nevek listáját! :-)))


Amúgy otthon hívhatod bárminek a gyerekedet...

2020. márc. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Legyilkolnám aki meglépné.
2020. márc. 12. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon jó lenne. Lakatos Gucci, Lakatos Armani...
2020. márc. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

" külföldi neveket magyar kiejtés szerint kell leírni?"

"Elisande, ha fiam, akkor meg lehetne Batman vagy Gul'dan"


Nem. Magyar kiejtéssel Betmeen, Gúldán, Elizándé.



Emlékszem anno a szonit, s-sel és ny-el ejtettem sonynak, mert nem tudtam, hogy az szoni. Volt is egy Rózsa Gyuri műsor ő a szánió rádiót sanyó-nak ejtette


Az én gyermekeim neve lehetne : Dzsennifer, Ronáldínnyó, Zsülijet, Szpájdörmeen.

2020. márc. 12. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
90%

Itt van néhány visszautasított név: [link]


Nem értem mi a baj pl az Alizannával, vagy a Krisszel.


Amúgy Németországban nincs lista, mégse találkozol hülye nevekkel.

2020. márc. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Nem véletlenül van ez a szabály, sok a hülye és szegény gyerek inná meg a levét. Így is van aki nagyon viccesnek érzi hogy a gyerekét Cserép Ibolyának meg hasonlóknak nevezi el, aztán szegényt ezzel húzzák a társai.

Nem az értelmes embereket korlátozza ez a szabály, mert ők eleve olyan nevet adnának amit ha akarják el is fogadna az erre illetékes, hanem olyanokat akik szerint helyes lenne egy kislányt Fradikának nevezni vagy egy fiút Radiátornak. Ezek visszautasított nevek.

2020. márc. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

#4: múlt héten ismételtek egy kabaréjelenetet. ;-)))), egy c-os dialektusú apuka óbégat: Louis, Vuitton, gyertek már! Mitől olya táskás a szemetek??"


:-)))))))

2020. márc. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

#6

Nekem nagyrészt nincs bajom ezzel az engedélyezős rendszerrel, de való igaz, hogy sok normális nevet is visszautasítanak.

2020. márc. 12. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

'Amúgy Németországban nincs lista, mégse találkozol hülye nevekkel.'


Talán mert nekik van annyi sütnivalójuk, hogy normális neveket adnak az utódoknak és nem égetik magukat ostoba keresztnevekkel :)


#7

Nem értem én ezt.. Újabban már visszafelé fejlődünk agyilag?

2020. márc. 12. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!