Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Egy tök átlagos külföldi...

Egy tök átlagos külföldi fülének milyen a magyar nyelv? Van olyan nyelv amire hasonlít? Vagy mi egyáltalán a jellegzetessége?

Figyelt kérdés
Már régebben is érdekelt, mert jó-jó nekem tök természetes mondjuk raccsolós lévén nekem azt tűnt fel, hogy iszonyatosan sok r betűs szavunk van, de mégse olyan pörgetős, mint a spanyol vagy olasz, hanem inkább talán a finnek pörgetik ilyen röviden/letisztultan az r-t. Mivel nincs külföldi ismerősöm sose tudtam meg, hogy egyáltalán mit gondolnak a nyelvről. Szép-e vagy inkább csúnya, melyik nyelvre hasonlít jobban és ha van-e ilyen, akkor miért pont arra hasonlít. Románok szokták írni fórumokon, hogy hasonlít a magyar a közép-ázsiai nomád népek nyelvére. Tényleg igaz?

2019. ápr. 25. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
58%

1. A románok visszamehetnek Franciahonba, akkor még finom voltam!

2. Felületes hallgató szerint a magyar nyelv dallama kicsit hasonlít a finnre, bár az én külföldi barátaim, akik sokszor hallottak magyart beszélni az ellenkezőjét állítják. A magyar szavakban a mással- és magánhangzók elég egyenletesen vannak elosztva, mégis szerintem különleges. Egyesek szerint UFO-k vagyunk.:-))

2019. ápr. 25. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerosom a fárszihoz hasonlitotta, masok, akik nem beszeltek törökül körülöttünk az adott helyen egy alkalommal, azt hittek mi is törökül beszelunk.
2019. ápr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a finn rokonnyelv, ezért arra (elvileg) hasonlít. A töri tanárom is mesélte, hogy anno valamelyik szovjet országban hiába próbálkoztak oroszul, nem volt hajlandó hozzájuk beszélni egy ajándékboltos eladó. Aztán elkezdett magyarul tanácskozni a csoporttársával, hogy mi lehet a baj. Ahogy az eladó meghallotta a magyar beszédet, egyből kedvesebb lett, mert rájött, hogy nem oroszok. Finneknek tippelte őket, a finneket meg bírta. De a magyarokkal sem volt baja, mint később kiderült, miután mégis oroszul (a közös nyelven) beszéltek.

A törököktől jövevényszavakat kaptunk, amúgy szerintem nem hasonlít hangzásra.

Van egy videó, ahol meghallgathatod, milyen a külföldieknek a magyar nyelv, szerintem nagyon érdekes. :)

[link]

Egyébként a magyar az egyik legnehezebb nyelv a világon, és ezért néhányan állítják, hogy a Marsról jöttünk. Nem igazán van hasonló nyelv. Közvetlen rokonnyelv nyelvtan tanulmányaim alapján azt hiszem a vogul és az osztják. Talán csak pár ezren beszélik ezeket a nyelveket valahol az Ob folyónál asszem. Ezért írhatták azt neked, hogy hasonlít a közép-ázsiai nomád népek nyelvére. Mert kb onnan jöttünk. (Urál - Honfoglalás)

2019. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
2019. ápr. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Nagyon érdekes kis előadás.

Mint amikor a Beugroban halandzsa játékot játszottak Rudolf Péterék, csak éppen nem oroszul, olaszul, hanem magyarul.

2019. ápr. 25. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Finn barátnőm szerint a nyelvrokonságunk ellenére halandzsának hangzik.
2019. ápr. 25. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Lux morulus ***** válasza:
11%

Nem hasonlít igazán semmihez. Birom ezeket a finnugoristákat. Kiröhögni. A Finnek már régen elmondták, hogy igen, valamikor találkoztunk, szeretnek bennünket, nincs semmi bajuk, de nem vagyunk rokon nép. Csak itt megy ez a paraszthülyítés még mindig.


Nyelvünk ősi, kifejező, ám ennek te is utánanézhetsz. És nehéznek mondják, de ez nézőpont kérdése.

2019. ápr. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Pedig úgy hangzik a magyar nyelv, mint a finn. Ha finnül beszélgetnek, akkor csak közelebbről hallva tudjuk meg, hogy miért nem értjük őket.

Tili-toli tillangó.

2019. ápr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

Ismeretlen angol fórumozó: Olyannak hallja a magyart, mint amikor a részeg finn egyszerre próbál oroszul és törökül kommunikálni :)

Cseh ismerősöm: Ő szerint érdekes és szép hangzású nyelv, de nemigazán tudja semmi más általa ismert nyelvhez kötni, viszont a szlovákból kihallja a magyar hatást.

Orosz(tatárföldi) levelező partnerem: Azonnal a tatár nyelvre(amit ő többé-kevésbé ért) asszociált a magyar hallatán.

Indonéz levelező partnerem: Először határozottan törökös jellegűek hallotta a magyart, második hallgatásra már azt mondta, hogy oroszos és svédes hangzást is hallani vél.


A magyar nyelv ugyebár a nyelvészek túlnyomó többsége szerint uráli nyelv, de a nyelvcsaládon belül nincsenek kifejezetten közeli rokonai. Hangzás világára és szókincsére nézve pedig szláv és török befolyás érte(amit az előbb említett külföldiek is észrevettek laikusként). Azért asszociálnak kevesen a többi uráli nyelvre a magyar hallatán mert nem valami ismert nyelvekről van szó, még a finn esetében sem(ami egyébként kb. annyira rokon a magyarral mint a hindi az orosszal az indoeurópai nyelvcsaládon belül). Viszont a törököt és az oroszt sokan ismerik a hangzásáról, ezért ezek előbb jutnak eszükbe mint a hanti, manysi, mordvin, észt meg ilyenek.

2019. ápr. 25. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Általában a finn, török, orosz, lengyel nyelvekkel szokták összehasonlítani hangzásilag.
2019. ápr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!