Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Magyarországon kötelezhet-e...

Magyarországon kötelezhet-e bárki arra (akár eü dolgozó, akár nem), hogy megfelelő védőfelszerelés nélkül segédkezzek koronavírusos betegeknél?

Figyelt kérdés

Pont ma több emberrel is szóba került ez, hogy állampolgárként mire kötelezhetnek és mire nem. És valaki azt mondta, hogy akár védőfelszerelések nélkül mehetsz segédkezni - bármiben a beteg körül. Na, én ezt viszont nem hiszem, mivelhogy a testi épséged veszélyeztetése esetén bármit megtagadhatsz, mivel ehhez jogod van.


Van aki erről tud pontos infot mondani?



2020. márc. 13. 18:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Saját felelősségre esetleg mehetsz, bár nem tudom, ennek mi értelme lenne, kötelezni viszont nem tudnak rá.
2020. márc. 13. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Elvileg az eü dolgozókat, rendőröket, köztisztviselőket is erre kötelezik, szóval szerintem lehet, hogy vészhelyzet esetén kell segédkezned. De szerintem kifejezetten kamerázni, nem hiszem, hogy kell.
2020. márc. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!