Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kötelezhet-e az önkormányzat,...

Kötelezhet-e az önkormányzat, h nyírjam le a füvet a házam mellett, elött ami már közterület azon a részen?

Figyelt kérdés
2019. máj. 29. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyértelműen igen. Az, hogy ez mennyire igazságos más kérdés, de jogszerűnek jogszerű!
2019. máj. 29. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is úgy tudom, hogy a házad előtt lévő közterületen neked kell lenyírni a füvet. Meg a havat ellapátolni is.
2019. máj. 29. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, és ha nem csinálod meg akkor ök lenyírják de büntetéssel együtt kiszámlázzák.
2019. máj. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha sarokházban laksz, akkor nyilván körben a te gondod (ezért is nem költöznék sarokházba) de ha melletted egy üres telek van, azt nem kell nyírnod.

Magad előtt a te dolgod.

2019. máj. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, de ehhez már nagyon alapos indok kell, és nem az egyik napról a másikra történik. Nyilván fel is szólítanak, kapsz határidőt a fű lenyírására.
2019. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

No, de mikor?

Mekkora az a fű amiért szólhatnak?

Parlagfű ok, de ha csak simán nagy?

2019. máj. 29. 16:37
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A telek és az előtte haladó közút közti terület általában a telek tulajdonosának a feladata. Ebbe beletartozik a gyalogjárda tisztán tartása (pl. hólapátolás) és a zöld terület nyírása.

Kötelezni nem kötelezhet, hisz az önkormányzat nem bíróság, viszont ha a közmunkásokkal megcsináltatja, kiszámolják a munka díját a meghatározott négyzetméteráron és kiszámlázzák neked. Adó jellegű adósságot pedig nem érdemes hagyni növekedni.

2019. máj. 29. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

#6

"Na de mikor?"

Amikor már ronda és rontja az utcaképet.

Az enyém pl.már ronda a sok esőtől, holott 8 napja nyírtam.

2019. máj. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"No, de mikor?"

Nem tudom hogy vagy vele, de nekem (önkormányzattól függetlenül) bántja a szemem, ha nincs rendben előttem a "tér". Szemben nem laknak ott is lenyírom, összeszedtem az eldobált szemetet. Nem nagy truváj lenyírni, ha nem bírod fizikailag akkor szólsz valakinek (én is segítettem nem egy idős szomszédnak), ha anyagilag sem bírod akkor szólj az önkormányzatnak. Meg mindig jobb/tisztességesebb szólni, mint lapítani.

2019. máj. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy az utcában van egy gazdasági terület aminek van tulajdonosa, viszonylag nagy vagyona és ott is az önkormányzat nyírja a füvet, holott ugyanúgy közterület, ugyanaz a szitu mint nálam.
2019. máj. 29. 18:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!