Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem illegális őrült...

Miért nem illegális őrült módjára felvásárolni mindent?

Figyelt kérdés

A boltok mindig menni fognak, szóval felesleges egy hónapra előre bevásárolni. Főleg gyógyszerből... Krónikus beteg vagyok, és talán keddre lenne gyógyszerem, de azt mondta gyógyszerész hogy a kedd egyáltalán nem biztos(havi adagjaim vannak, már csak egy hétre elég van), szóval ha úgy megyek gyógyszertárba, hogy már csak pár napi adag van, mehetnék a kórházba...

De bolt is idegesítő, hogy elkell mennem több boltba, hogy egy ebédet tudjak csinálni magamnak.

Teljesen jogos lenne betiltani az ilyet, ha boltokban nem is, de gyógyszertárakban mindenképp. De boltokban is lehetne korlátozni néhány alap élelmiszer vásárlását.



2020. márc. 14. 23:35
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Van,a hol már korlátozták a darabszámot, mert a helyzet nevetséges. Boltba még az olaszokat is kiengedik, a vírus idejére meg nem kell 6 hónapnyi élelmiszer, nem is értem...De illegálisnak nem illegális, a piac szabad, sajnos ez van
2020. márc. 14. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
87%
Én azon húztam fel magam, hogy szoktam használni kétfajta speciális fertőtlenítőszert takarításra, amitől nem leszek ekcémás, erre nem elkapkodták? Sehol nem lehet kapni. Soha nem használnak ilyet, kezet alig mos a legtöbb ember (ami szerintem alapból gond), de most megy a tűzoltás. És valószínű a legtöbb emberre rá fog rohadni az a cucc.
2020. márc. 14. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
Az illegális nem jó szó, de én is korlátoznám a megvásárolható darabszámot. Akciós terméknél is sokszor megtudnak adni egy maximumot, most is lehetne. Elmebaj ami megy.
2020. márc. 14. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Mert ez ebben a formában szabályozhatatlan. Gondolj bele, bemegyek, veszek mondjuk 10Kg lisztet, ami a maximum. Kifizetem, bepakolom a kocsiba, majd visszamegyek, és megint hozok 10 kilót. És ezt addig csinálhatom míg kedvem van.


Egyébként én is szívok, a munkám miatt rendszeresen kéne kézfertőtlenítőt használnom, de sehol nem kapok, az itteni gyógyszertárakban pedig már alapanyag sincs hozzá, hogy készíteni tudjak magamnak.

2020. márc. 15. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mert erről szól a piac, kereslet, kínálat, most épp a kereslet ugrott meg.
2020. márc. 15. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
78%
Nekem is elfogyott a gyógyszerem az összes környező patikában, pedig pajzsmirigy gyógyszer, még csak nem is egy népszerű valami, ráadásul vényköteles, és semmilyen koronás témára nem használható... 10 éve szedek gyógyszert, soha egyetlen egyszer sem volt olyan, hogy ne lehessen kapni, gyakorlatilag bármelyik patikában. Abszurd számomra.
2020. márc. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%
Ha majd összeverekednek az emberek az utolsó lisztért, cukorért, akkor majd nálunk is lesznek korlátozások. Addig nem, mert piacgazdaság van.
2020. márc. 15. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
66%

A gyógyszerhiányt ne a koronavírus hisztire kenjük!

Sem patikus, sem orvos nem vagyok, sem állandó gyógyszert nem szedek, mégis tudom, hogy az alábbiak az elmúlt 1-2 évben hónapokig hiánycikkek voltak

- epilepszia gyógyszerek 70%-a

- egy masszív antibiotikum (helicobacter fertőzésre), akinek kellett az 4 hónapot várt rá és akkor is az ország két kórházából szedték neki össze

- cukorbetegséghez több gyógyszer

- nagyimnak valami veseelégtelenségre szedett gyógyszerére heteket vártunk

- valami patikai csecsemőtápszer

- K vitamin

Mindegyikre az volt a hivatalos álláspont, hogy nincs hiány csak külföldi beszállítás fennakadása ilyen-olyan külföldi események miatt. Most a koronavírusra lehet kenni.


Tegnap valaki az antipszichotikuma hiányára panaszkodott itt, ami pláne nem játék, és kifogyott szegény belőle.

2020. márc. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
47%
Néhány üzletláncban már korlátozzák a mennyiségeket, pont ezért. Gyógyszer szempontjából itt a környéken még nem látom ezt a túlzott felvásárlást. Én ma írattam ki a gyógyszereimet mert eleve mindig akkor szoktam ha már az utolsó levelet kezdem meg. Nekem a háziorvosom mivel én mindig felhívom rendelési idő elején hogy írják ki és az utolsó órába amikor már csak sürgős betegeket fogadnak és csak leleteket vesznek át vagy kiírt receptet adnak ki akkor megyek. Én 2 éve mióta rendszeresen szedek gyógyszert ebben egyeztünk meg hogy feleslegesen ne kelljen a váróban ülnöm a betegek közt meg gyorsabban menjen a rendelési idő, tehát ne húzzam ezzel az ő idejüket se. Nekem a háziorvos annyit mondott hogy ne menjek be hozzá, a receptek e-recept formájában vannak kiírva patikába viszem a TB kártyámat és az alapján kiadják. Annyit mondott hogy a városba a nagy gyógyszertárba menjek mert ott azért jobban van készleten sok minden meg ott már biztosan működik ez a dolog.
2020. márc. 16. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
73%
Na igen, gyógyszerhiány. Komoly,súlyos depresszióra szedem a Velaxint, még sosem volt vele baj, most országos hiánycikk, helyettesítője nincs, nem rendelhető, és fogalmuk sincs, hogy egyáltalán mikor lesz rendelhető. 2 levél van még belőle. Nem tudom,mit csináljak.
2020. márc. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!