Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tartózkodási hely bejelentése...

Tartózkodási hely bejelentése meghatalmazottal?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Szeretném bejelenteni a tartózkodási helyemet a páromhoz, viszont a lakás tulaja, azaz az anyukája nem itt él hanem vidéken. Most ebben az időszakban nem akarnánk kockáztatni és lemenni hozzá, tehát marad a párom mint meghatalmazott. Kérdésem, hogy meghatalmazást hogyan tud adni neki az anyukája? Van valami formanyomtatvány vagy ír egy papírt és ennyi? Átrágtam már a kormanyablak.hu-t emiatt, de nem írják le egyértelműen. Azt is említették, hogy a tulajdonos előzetes elektronikus hozzájárulása is elég, ahhoz, hogy tartózkodási helyet jelentsek be. De ez is pontosan mit jelent? Írja nekem üzenetben, hogy bejelentkezhetek a lakásába és ennyi? El vagyok veszve. Áprilisra van időpontom az okmányirodába, viszont oda már úgy szeretnék menni, hogy minden szükséges dokumentum nálam legyen, hogy egyszerre el tudjuk ezt intézni.


Köszönöm!



2020. márc. 20. 18:57
 1/3 anonim ***** válasza:
Minek? Kér egy lakcímbejelentőt, aláírja, elpostázza...bejelented....problem solved
2020. márc. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De azt csak okmányirodában lehet nem? A jelenlegi helyzetben okmányirodákba csak időponttal lehet bemenni úgy tudom.
2020. márc. 21. 14:59
 3/3 anonim ***** válasza:
papírt fog adni a recepciós is
2020. márc. 21. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!