Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Saját vállalkozás » Gyógyszertár alapításhoz...

Gyógyszertár alapításhoz szükséges, hogy a tulajdonos is gyógyszerész legyen?

Figyelt kérdés

Akarok csinálni egy gyógyszertárat, ehhez szükséges, hogy én, mint a cég alapítója is rendelkezzem gyógyszerész végzettséggel?

Vagy elegendő ha az alkalmazottam gyógyszerész, aki bent lenne a patikában?



2019. ápr. 23. 16:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Gyógyszerész tulajdonosnak kell lenni, 50+1%-al minimum!
2019. ápr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
2 könyvellőt kérdeztem meg, az egyik azt mondja nem kell, mert elég ha az alkalmazott gyógyszerész, a másik meg azt mondja mint te.
2019. ápr. 23. 17:01
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem van igazam, hidd el! Ebből élek.
2019. ápr. 23. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
3: Azt elhiszem, csak akkor azt nem tudom a könyvellő miért beszél hülyeségeket.
2019. ápr. 23. 17:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Azért, mert sajnos nagyon sok könyvelő van, aki nem ért a szakmájához. Sajnos régen minden jöttmentből könyvelő lehetett, akiknek ugyanúgy van a mai napig is engedélyük, mint pl nekem, akinek sokkal szigorúbb feltételekkel adták csak ki a mérlegképes igazolványt. Jha, de az is lehet amúgy, hogy nincs is mérlegképesük, mert sajnos a törvényi szabályozás olyan, hogy sok esetben nem kell.


Ezért érdemes jól leinformálható, referenciázott, felelősségbiztosítással rendelkező könyvelővel dolgozni.


Az a tapasztalatom, hogy sok cégnek, vállalkozónak pocsék a könyvelője. Vagy nem ért hozzá olyan szinten, mint kellene, vagy nem érdekli, vagy nem tudom. De néha olyan anyagokat kapok más könyvelőktől, hogy a hajam égnek áll. Könyvvizsgálatra is olyan anyagokat tudnak leadni, hogy az egyszeri tizenéves különbet hány egy szombati buliban.


Nah, bocsánat, hogy ennyire elkanyarodtam, de sajnos a szakmánkban nagyon sok a kókler. Ha megkérdezel még két könyvelőt, akkor lehet, hogy két újabb variációt fogsz kapni.


Amúgy, hogy a kérdésre is válaszoljak, az 50+1 az igaz.

2019. ápr. 23. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!