Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi lesz ha a cégnél ahol...

Mi lesz ha a cégnél ahol dolgozom, megjelenik a koronavírus? Vagy ha bezár a cég? Nem lesz semmilyen juttatás? Miből fognak élni az emberek?

Figyelt kérdés

Nekem valahogy nem világos ez az egész. Mert ha pl. karanténba kell menni akkor az betegszabadság /tâppénz?

De ha nem kaptam el, de mégis bezár a cég az fizetés nélküli szabadság? Mi lenne hónapokig az emberekkel/családokkal? Csak normális válaszokat kérek ha lehet...



2020. márc. 22. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Az egyéb kategóriában még neked kell fizetned ilyenkor!
2020. márc. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szóval, itt alapvetően 2-féle dolog történhet:

1: Kirúgnak vagy fizetés nélküli szabadság. Pech.

2: Szabadság vagy állásidő. Akkor életben maradsz.

Azt, hogy a kettőből melyik lesz, majd eldöntik.

2020. márc. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Tökéletes kérdés a várható gazdasági összeomlásról.

Mit tesznek?

Semmit.

A magyar kormány semmilyen intézkedést nem tart indokoltnak még(!) ezen világosan látható probléma kezelésére.

1.Nem akarnak vele foglalkozni.

2.Fingjuk sincs mit kellene tenni.

Pedig ,mint tudjuk brutális nemzetgazdasági tartaléka van az országnak.A pénzügyi szektor is hatalmas tartalékkal rendelkezik.

Egészen eddig dübörgött a gazdaság.

Ha te-kedves kérdező-megértetted hogy nem látod ennek a problémának a kezelését a kormány részéről,akkor mit csinálnak a gazdasági elemzőik?

2020. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
Nem értem ezeket a kérdéseket, mintha nem lenne mindennapos dolog, hogy emberek elveszítik az állásukat. Igen, nem ennyien egyszerre, de attól még ugyanaz a helyzet: elmész segélyért és keresel másik állást.
2020. márc. 22. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Mit nem lehet ezen érteni? Nem azt kérdeztem mihez kezdjek ha kirúgnak, hanem hogy mire számíthat a dolgozó ember??? És majd ha több 1000 ember elveszti a munkáját önhibâjân kívül, akkor majd mindenki segélyért megy amiből majd biztos meg él a család...!? Te nem vagy okos...
2020. márc. 22. 18:47
 6/8 anonim ***** válasza:
Tobb szazezer munkanelkulinek mibol fizetnek allaskeresot? Hol talalna barki is munkat?
2020. márc. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Na ne szórakozzatok!

Bőven lesz munka:

Bármi, ami élelmiszerrel kapcsolatos: szállítás, rakodás, árusítás, stb.

Bármi, ami gyógyszerrel kapcsolatos, ugyanezek.

Bármi, ami ápolással kapcsolatos.

Rendfenntartás.


Ja, hogy ezek veszélyesek?

Hát ez van.

2020. márc. 22. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Mi lesz ha a cégnél ahol dolgozom, megjelenik a koronavírus?"

-Azonnal lakat kerül a cégre. Nálunk ezt mondták.


"Nem lesz semmilyen juttatás?"

-Mi megmondtuk a főnökségnek, ha leszámoltatnak minket ide többet vissza nem jövünk!



"Mert ha pl. karanténba kell menni, akkor az betegszabadság /tâppénz?"

-Igen


"De ha nem kaptam el, de mégis bezár a cég az fizetés nélküli szabadság? Mi lenne hónapokig az emberekkel/családokkal? Csak normális válaszokat kérek ha lehet..."

-Az embernek nincs pénze - nem tud vásárolni- nem tud enni... főleg, ha a gyerekéről van szó...

Én tudom mi következik ebből.

2020. márc. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!