Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit csináljak, hogy koncentrál...

Mit csináljak, hogy koncentrálni tudjak?

Figyelt kérdés

Haza kellett jönnöm a szülői házba, mert nem lehetünk a koliban.


Szakdolgozatot kell írnom,de egyszerűen megőrülök itthon. :( Egyfolytában nyüzsi van. Anyának semmi dolga, minden nap takarít, mos meg órákat hallgatja a számomra elviselhetetlem retro zenéket. Persze, muszáj végezze a dolgát, meg én is segítek, amiben tudok, de a koliban fele ennyi dolgom nem lenne.


Hiába megyek be a szobámba, papírvékony a fal. A húgom naphosszat trécsel mellettem a saját szobájában a messengeren.


Kiszakadtam a megszokott környezetemből, az egyetemen bárhol tudtam csinálni a dolgom kb. A könyvtárban nyugi volt, a folyosókon is voltak nyugis asztalok, a tanulóba is azért ment az ember, mert tanulni akart.

De általában a szobatársaim is tanultak, szóval.


Meg ezek a családi ebédek. Nem tudok minden nap pontban 1-kor ebédelni, és ha nem megyek le, megy a sértődés...


Pokol lesz ez a karantén...



2020. márc. 22. 12:59
 1/10 A kérdező kommentje:

Meg hogy 1 hete sosem vagyok egyedül. Hiába megyek be a szobámba, nem tudom egyedül érezni magam. Itthon főzni sem főzhetek, pedig azzal mindig ki tudtam magam kapcsolni, ha kicsit ki akartam szakadni a mókuskerékből.


Még csak 1 hete tart ez az egész, de már most elegem van. Egyetlen barátomnak sincs ilyen gondja, mert vagy jobb viszonyban vannak a családjukkal, vagy a párjukkal laknak.


De számomra ez egy kínszenvedés, hogy meg vagyok fosztva a megszokott életemtől.

2020. márc. 22. 13:05
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
gyakorolj meditációt
2020. márc. 22. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A fenebe, bar csak Nekem lenne ilyen problemam, hogy egy orakor kesz az ebed es anyam egesz nap takarit.
2020. márc. 22. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem számít a véleményetek, akkor sem leányálom 24 évesen muszájból visszaköltözni a szülői házba és az ő szabályaikhoz alkalmazkodni.


Nyilván hálás vagyok az ebédért, de ettől még nem kellemesebb nekem ez a helyzet.

2020. márc. 22. 14:08
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nem véleményeztelek. 35 éves vagyok, drogfüggő, aki a szüleivel él..


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Én így éltem le évtizedeket hogy alkalmazkodok, bujkálok, és már rég megőrültem volna ebbe. Ha nem gyakorolnák zen meditációt.


Persze a helyzeted tök más tészta - de a körülötted lévő ingereket, hatásokat nem tudod kizárni. Ez tény. ~ A hozzá fűződő viszonyod azonban megváltoztathatod. Hogy Ne idegesítsen. Ezért ajánlottam a meditációt ;)

2020. márc. 22. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ja tényleg erre pont tegnap írtam egy tök jó választ - szerintem érdemes belenézni, mert hasonló a két dolog


https://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__mentalis-egeszseg__..


Aztán amúgy nem osztom itt az észt - reméljük mások is írnak olyan választ ami hasznos lehet ;)


(egyébként nem épp a legjobb témakört választottad - ez eléggé kihalt)

2020. márc. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz? Esetleg ismerőshöz nem mehetsz minden héten pár órára?
2020. márc. 23. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Sajnos 300 km-re lakik a családom az egyetemtől, úgyhogy senkihez sem tudnék àtmenni. :(
2020. márc. 23. 23:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Szegény te. De most gondolj bele, még mindig sokkal jobb mintha egész nap mulatóst hallgatna, vagy valaki hegedülni tanulna a szomszédban. Kérd meg hogy néha főzhess 1-1 nap. Én sem tudtam sose parancsra enni, csak ha megéhezem, mondd meg nekik hogy edzel és szigorú étrendet tartasz.
2020. márc. 29. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Most nagyon sokan vagyunk sajnos ilyen helyzetben. Persze sokkal rosszabb azoknak akiknek nincs munkájuk és albit kell fizetni. De azt szokták mondani, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb. Én is már évek óta nem költöztem haza a koliból és most nagyon flusztráló megint itthon élni. (cuccok nélkül mellesleg mert csak egy hátizsákot hoztam haza). Persze ehhez még hozzájön a szokásos szorongás (online záróvizsga, msc felvételi, a közelgő válságban mégis milyen munkája lesz egy pályakezdőnek). Szóval csak annyit tudok mondani így ismeretlenül hogy kitartást. Minden rendbe jön előbb vagy utóbb :)))
2020. ápr. 11. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!