Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kulfoldieknek miert engedik,...

Kulfoldieknek miert engedik, hogu ingatlant vasaroljanak?

Figyelt kérdés

Vannak olyan orszagok ahll nem engedik hogy kulfoldiek vasaroljanak ingatlant.


Magyarorszag miert engedi? Sok kinai ide jon es vasaroljak fel az ingatlanokat amikor magyaroknak kellene eladni es nem horibilis osszegekert..


Miert nem lehet torvenyt hozni erre hogy ne lehessen kulfoldinek lakast venni?



2020. márc. 24. 19:36
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Éppen azért, hogy a lakásárak magasan maradjanak, és a magyar embereknek egyre nehezebb legyen lakáshoz jutni Magyarországon. Ezt a kormányt is arra bérelték fel, hogy segítsenek elűzni innen a magyarokat.
2020. márc. 24. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Kínait ki lehetne tiltani, de EU-s polgárokat nem tudsz, és ők is felvásárolhatják.
2020. márc. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Az unió tagjai vagyunk és így nem lehet semmiben megkülönböztetni az uniós állampolgárokat egymástól. Éppen úgy vásárolhat ingatlant itt egy holland vagy spanyol, mint ahogy vásárolhat egy magyar Hollandiában vagy Spanyolországban. Minden más külföldinek engedélyeztetnie kell a vásárlását és csak akkor teheti meg ha nem büntetett előéletű és nem sérti vele a közérdeket.

Ha korlátoznád, akkor nem csak azt nem vennék meg ami neked nem tetszik hogy külföldi veszi meg, hanem semmit sem. Vagyis nem jönnének ide cégek, akiknek szüksége lenne lakásokra, irodákra. Nem költöznének a vidéki házakba német nyugdíjasok és nem élnének itt sem anyanyelvű nyelvtanárok, sem kutatók, művészek, senki sem aki nem magyar.

Az unió tagjai akartatok lenni - azok lettünk. Ez vele jár. A reklám akkoriban arról szólt, hogy ha belépünk, akkor majd "Te is nyithatsz cukrászdát Bécsben". Nem véletlenül hagyták ki belőle, hogy HA van hozzá pénzed. Mert az eredmény az lett, hogy a bécsiek is nyithattak cukrászdát nálunk, mert nekik volt rá pénzük, nekünk meg még arra sem, hogy ITT nyissunk.

És nem, nem lehet rá törvényt hozni. A termőföld megvásárlását sem lehet megtiltani külföldieknek, ott is ki kellett játszani az uniós szabályt azzal, hogy a vásárlásnak van egy sorrendje és csak helyben lakó, valóban mezőgazdasági végzettségű ember vásárolhat. Amíg van helyben lakó magyar aki megvenné, addig nem veheti meg külföldi. De még ezt is támadják a bíróságon azóta is. (2014 óta)

[link]

2020. márc. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Aki az Uniót szidja, hibáztatja és azzal érvel, hogy miattuk nem lehet, az nem mond igazat...

Kicsit nézzen szét és rájön, hogy más országokban is korlátozva van a külföldiek lakásvásárlása.

Egyes országokban csak 5 év ott-tartózkodás után vehet lakást külföldi. Vagy hamarabb is ha bizonyítja, hogy ott dolgozik az országban. Az utóbbi ha mégis elköltözik 5 évnél korábban az országból, akkor x hónapon belül el kell adnia a lakást. Nem adhatja ki, nem tarthatja meg befektetésnek.

Szóval lehet korlátozni, csak akarni kell. A kormány viszont nem akarja.

2020. márc. 24. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#4 Kíváncsivá tettél, melyek azok az "egyes európai országok" amikben nem lehet szabadon ingatlant venni egy másik eu-s állampolgárnak?

Mert a németek, franciák, olaszok, spanyolok, horvátok, osztrákok, görögök, portugálok, csehek semmiféle korlátozást nem csinálnak.

Szóval hol és milyen korlátozások vannak?

[link]

[link]

[link]

[link]

2020. márc. 24. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Aki keres, talál! Pl. Dánia az egyik ilyen EUs ország.
2020. márc. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Tényleg kíváncsi lennék arra a többire, mert tényleg érdekel, hát kutakodtam én is tovább:

"A korlátoktól mentes, szabad ingatlanszerzés lehetősége az Unió elődjét, az Európai Gazdasági Közösséget létrehozó Római Szerződés egyik meghatározó alapelvére épül. A Római Szerződés a Közösségen belül olyan belső piac kialakítását irányozta elő, ahol érvényesül a négy alapszabadság: az áruk, a szolgáltatások, a személyek és a tőke mozgásának szabadsága. Az ingatlanszerzésre vonatkozó szabályozás ez utóbbiból, a tőkemozgás szabadságából következik. Az ingatlanbefektetéseket a közösségi jog közvetlen tőkebefektetésnek tekinti.

Korlátlan szabadság az ingatlanforgalomban

A Római Szerződés szerint tilos a tagállamok, valamint a tagállamok és harmadik országok közötti tőkemozgásra és fizetési műveletekre vonatkozó minden korlátozás. Ez tehát - elvben - korlátlan szabadságot jelent az ingatlanforgalomban. Nem lehet állampolgársági vagy nemzetiségi alapon különbséget tenni az egyes befektetők között. E szabályok alól kivételt képez Dánia és néhány 2004-ben csatlakozott tagállam (Magyarország, Csehország, Lengyelország), amelyek a csatlakozás során elérték, hogy a nemzeti jogukban meglévő korábbi korlátozásokat - amelyek ellentétesek a tőke szabad áramlására vonatkozó rendelkezésekkel - az Unió tagjaként is hosszabb-rövidebb ideig fenntartsák."

[link]

"A dán szabályozás különbséget tesz az EU tagországok és a harmadik ország polgárai között. Harmadik országbeli állampolgár csak ötéves dániai tartózkodás esetén szerezhet ingatlant (Magyar Közigazgatás, 2001.). A közösség országaiból származó személyek munkavállalás vagy gazdasági célú letelepedés esetén vásárolhatnak úgynevezett elsődleges lakóhely céljából ingatlant. A nem EU tagállamok csak ötéves állandó tartózkodás esetén kérhetik az engedélyezési eljárás megindítását az igazságügyi minisztertől. Második lakóhely céljára mind a dán, mind az EU tagországok polgárai csak engedéllyel szerezhetnek ingatlant."

[link]

Vagyis Dánia kilőve, az EU-s állampolgároknak ott sincs korlátozás.

Biztosan igazad van és biztos van ilyen ország. De egyenlőre nem sikerült megtalálni azokat amiket olyan nagyon másolnunk kellene - lehetne.

2020. márc. 25. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7es: hidd el, hogy van korlátozás. Illetve ha hiszed ha nem, úgy van, ahogy írtam. Ha nem hiszed a te dolgod, nem akarlak meggyőzni. A lényeg, hogy így van, lenne rá lehetőség Magyarországon is, hogy külföldiek ne vehessenek befektetési céllal ingatlant, de nem akarnak tenni ellene semmit mert a kormány tagjai is érdekeltek, hiszen nagyon olcsón jutottak sokan közülük ingatlanhoz és azokat jó drágán tudják tovább adni.
2020. márc. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...folyt... Itt nem azokkal van a gond, akik külföldről Mo-ra költöznek dolgozni és ott élnek. Ők nem befektetési céllal veszik az olcsó (nekik olcsó) ingatlanokat. Ahogy te is írtad "Második lakóhely céljára mind a dán, mind az EU tagországok polgárai csak engedéllyel szerezhetnek ingatlant" - Magyarországon ez nincs. Pedig pontosan így lehetne (csak egy nem korrupt országban természetesen) korlátozni a küldöldiek befektetési céllal történő ingatlan vásárlását.

Ezt írtam én is, hogy ha valaki kevesebb mint 5 éve tartózkodik Dániában, vagy elköltözik, akkor csak engedéllyel szerezhet ingatlant vagy el kell adnia ha elköltözik. Pont ezzel akarják megakadályozni azt, ami pl. Magyarországon is van, hogy külföldiek (pl. oroszok, kínaiak) felvásárolják az ingatlanokat és ezzel felverjék az ingatlan és bérlet árakat.

2020. márc. 25. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!