Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászként hogyan tudnék...

Fodrászként hogyan tudnék hatni a vendégekre, hogy tőlem vásároljanak?

Figyelt kérdés
Még nincs egész 1 éves szakmai gyakorlatom, de folyamatosan bővül a vendégköröm. Most a járvány miatt kis pihenőre kényszerültem én is, próbálom tovább fejleszteni magam. Alkalmazott vagyok egy nagy szépségszalonban, nagyon szeretem, de sajnos az általunk használt termékek eladására is rá kell erősítenem, ami nagyon nem megy nekem. Csendesebb típus vagyok, nem tudok folyamatosan beszélni (nem jelenti azt, hogy kussban vagyok végig). Kb úgy érzem magam mint egy házaló ügynök, aki valami hülyeséget próbál eladni, nagyon rámenősen. Eddig úgy voltam vele, ha kell valami a vendégnek akkor van szája és szól. Ez a hozzáállás a főnöknek nagyon nem tetszik... Kérlek, ha tudtok akkor a kérdésemre válaszoljatok, segítő hozzászólásokkal és ne forgassátok ki a szavaimat és mondjatok olyanokat, hogy menjek máshova dolgozni vagy legyek vállalkozó stb, mert nem akarok.. Köszönöm
2020. márc. 24. 12:34
 1/5 anonim ***** válasza:
34%

"Gizi, érdekel esetleg ez a búzacsíra kivonatos sampon? 68 százalékkal fényesebb lesz tőle a hajad. Most 13 ezer helyett oda tudom adni 9999 forintért."

Valahogy így, ha van hozzá gyomrod, de szerintem a fodrász szakmából önmagában is elég jól meg lehet élni.

2020. márc. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze önmagában... Te lehet, hogy fizetsz egy vágás, szárításért kb 7000 Ft-ot, de abban egy csomó dolog van benne. A felhasznált anyagok, víz, villany, bérleti díj... Lehet még sorolni. 1 tubus festék sem 100 ft, ha a miénk a példa, akkor 60 gr festék 1900 Ft és gyakran ennek a sokszorosa kell! Lehet hogy te látsz egy árat amit a fodrásznak adsz, de abba annyi mindent bele kell kalkulálni! Egy értelmes hajvágó olló pl 20ezertől indul felfelé, hajnyíró, hajszárító szintén! A hajvágó fésűből gyakran havonta kell venni és nem a gagyit veszem. És forgalomfüggő is! Nagy ünnepnapok előtt hatalmas hajtás, utánuk meg hatalmas visszaesés! És nehogy beteg legyél, mert ha nem mész dolgozni nincs termelés, nincs miből fizetést adni! De nem panaszkodni akarok, hanem minél jobb lenni abban amit csinálok.

Csak egy apró példa, volt olyan üzlet ahol 30%ot ajánlottak, azaz ha 800ezret termelsz, kapsz 240 000 Ft-ot. Egy másik 50%ot, de én veszem az anyagot vagy fizetem a saját járulékaim. Még egy másik pedig fix 110ezret adott volna havonta forgalomtól függetlenül! Kezdő fodrász, akinek még nincs akkora hatalmas vendégköre az vállalkozóként pedig ki is nyírhatja magát. Azért ez beletelik egy kis időbe!

2020. márc. 24. 13:16
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Megkérdezed, hogy mit használ, és megmondod, hogy "Mari a te hajadra jobb lenne az XYZ termék, attól fényesebb/puhább lenne. Ez a termék attól jobb, hogy van benne ez és ez az anyag, ezáltal a te hajad ilyen és ilyen lesz. Ha gondolod megtudod itt venni és ki tudod próbálni." A lényeg, hogy inkább segítő szándékod legyen és ne teleshopos. :D Tudod, mint amikor egy barátnődnek dicsérsz egy terméket. Elhiszem, hogy nehéz, főleg, hogy a legtöbben ilyenkor hárítanak és nem vesznek, ez meg téged nem erősít meg abban, hogy a tizedik vendégnek is felajánld. De próbálkozz. :)
2020. márc. 24. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Pl. kicsit törik a hajad. Használsz pakolást/ olajat,stb? neeeem? Hű pedig kellene ám. Én tudok egy tök jót ha gondolod megmutatom...

Vagy : vasalod a hajad? Kellene akkor hővédő /hajolaj mert száraznak látom picit. Ha gondolod megmutatom én mit használok

Vagy simán csak ha panaszkodik a vendég valamire akkor arra ajánlást neki valamit. Meg gondolom kérdezni is szoktak, hogy ilyen olyan problémára te mit javasolsz.

Ésatöbbi

Engem így mindig bepaliznak és veszek valamit 😅

Mondjuk nagyon jó cuccokat árulnak ott ahova járok.

2020. márc. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A fenti példák szerint szokott ez menni tényleg, de ha nem vagy az a reklámozós típus, akkor tényleg nehéz lehet. Én a vendég oldalról tudom mondani, hogy ha úgy érzem, hogy rám akarnak sózni valamit kedélyes csevegésnek álcázva, az nagyon ellenszenvesség tudja tenni a fodrászt számomra. Szóval visszafelé is el tud sülni.

Esetleg az segíthet, ha elkezded tényleg odafigyelve magadon tesztelgetni a termékeiteket (ha van rá lehetőséged), és az őszinte véleményedet mondod el, és személyes tapasztalat alapján ajánlod, ha valaki érdeklődést mutat. Így talán nem tűnik betanult reklámozásnak, ha a termékeitekről beszélsz.

2020. márc. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!