Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Parkolási bírság esetén van...

Pisti5356 kérdése:

Parkolási bírság esetén van objektív felelősség?

Figyelt kérdés
Mozgáskorlátozottak számára fenntartott parkolóban álltam meg, és megbüntettek 50ezer forintra. Nem bunkóságból csináltam, belváros, siettem egy közigazgatási intézménybe, felfestés nem volt, csak tábla, de az is az egyik parkoló mellett, aláírva, hogy 2X.Szóval megszívtam, ráadásul a rendes parkolójegyet is megvettem, tényleg nem szándékosan csináltam. Viszont az autó az édesapám nevén van, aki igazoltan külföldön dolgozik. Szóval megúszható azzal a bírság, hogy nem ő vezetett, és nem hajlandó tanúskodni? Köszönöm a válaszokat.
2020. márc. 25. 05:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el, főleg az ügyvéd válaszát, igaz a helyzet fordított. A lényeg: valakinek fizetni kell! A helyedben fizetni kell, apádra fogják verni.

[link]

2020. márc. 25. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
"helyedben fizetni kell" helyett a helyedben fizetnék-et akartam írni.
2020. márc. 25. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A parkolás jellegéből adódóan olyan, hogy a szabálysértő személy nem tetten érhető, nincs ott, csak az autó parkol magában. Szóval parkolásnál csak “objektív felelőség” van, megy a csekk a tulajdonosnak/bejegyzett üzembentartónak, és kész. A kutyát nem érdekli ki állt vele oda, ahova nem lett volna szabad.
2020. márc. 25. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Simán csak fizesd ki. Az, hogy siettél vagy nem vetted észre a táblát, nem mentség. Nem az alapján büntetnek, hogy bunkóság-e, hanem hogy szabálytalan vagy sem.
2020. márc. 25. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még egy méltányossági kérelem benyújtásán is gondolkodom, hátha enyhítenék a bírságot, ha már a parkoló jelölése se éppen optimális, meg azért mert be tudom mutatni, hogy volt érvényes parkolójegyem a bírság kiszabásának az időpontjában. Hátha számít, hogy nem bunkó voltam, hanem "csak" figyelmetlen. Valakinek van tapasztalata méltányossági kérelem beadásával kapcsolatban?
2020. márc. 25. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!