Kezdőoldal » Közlekedés » Egyéb kérdések » Mi van akkor, ha valaki az...

Mi van akkor, ha valaki az objektív felelősség alsó határa alatti gyorshajtást követ el, de egyáltalán nincs olyan családtagja, akire hivatkozhatna?

Figyelt kérdés

Ugye, ha 50-es helyen 60-nal bemérnek valakit, és - valószínűleg tévedésből - kiküldenek neki egy 10 E-s csekket, akkor azt mondja, hogy egy családtagja vezetett, akire nem köteles terhelő vallomást tenni.

Na de akinek egyáltalán nincs olyan rokona, akire hivatkozhatna? A rendőrség vizsgál(hat)ja, hogy van-e nyilvántartva ilyen rokona a gyorshajtóknak?


2018. nov. 29. 12:17
1 2
 1/15 D. Brasco ***** válasza:
14%

Na akkor csak hogy képbe legyel mert teljesen el vagy tévedve

1)50-es tablanal 67-től kapsz csekket ami 30ezernél kezdődik

2)a gyorshajtasnal már ezer éve nincs ez a kiskapu hogy nem én vezettem az autot hanem valaki xy akire nem akarok terhelő vallomást tenni!Mindegy ki vezetett senkit nem érdekel az autó tulajdomosa/üzembentartója kapja a csekket az objektiv felelősseg miatt!Ha esetleg tényleg nem ő vezett az mar a rendőrséget rohadtul nem érdekli hogy te hogy hajtod be jóskapista haverodon az összeget,de hogy te fizetni fogsz az biztos!Egy kibúvó van:ha hivatalos kölcsönadasi szerződésed van arra az időpontra amikor az eset történt!Olyankpr azt csatolod es akkor bélagézán fogják behajtani

3)egyebkent 60-nal is megbüntethetnek de az nem közigazgatasi birsag hanem helyszíni!Ehhez ott közvetlen a gyorshajtas elkovetese utan meg kell allitson a rendőr!Es itt a helyszinen fizet az aki vezet!Vagyis kap egy csekket hogy fizesse be!A helyszini birsagot 5-10-15-20 ezerből meg lehet úszni!ha nem fogadod el akkor feljelentenek es az draga mulatsag lesz

2018. nov. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Nem kell nagyképűsködni. Főleg, ha nem is sokat értesz hozzá.


Kezdjük ott: a lézert az objektív felelősség esetén 68-ra állítják, nem 67-re. Ezt konkrétan egy ezzel foglalkozó rendőrtől tudom, egyszer a "céges" autóval elvitt valahová, és kikérdeztem minden ezzel kapcsolatos dologról, ami csak eszembe jutott.

De ez a +3 abból adódik, hogy ennyi a lézer hibahatára. Legalábbis, amilyeneket többnyire használnak. Ettől függetlenül, lehet, hogy 65-tel mész, és a műszer 68-nak méri, és kapod a csekket.


A bírságok nem úgy vannak, hogy közigazgatási meg helyszíni, hanem közigazgatási meg szabálysértési. (Elvileg 65 alatt szabálysértési, gyakorlatilag 68 mért érték alatt.)

A szabálysértési nem feltétlenül helyszíni, azt is ki lehet küldeni postán, és ha a gyorshajtó személy elismeri, befizeti, azt teljesen jogszerű.

De ha azt mondja, hogy egy családtagja vezetett, akire nem kell terhelő vallomást tennie, akkor a rendőrségnek semmi nincs a kezében. (Legfeljebb, ha készült egy olyan jó minőségű kép, ami kizárja a tévedés lehetőségét, erről én se tudok sokat.)

Azért is írtam, hogy valószínűleg tévedésből küldik ki a 60 km/h esetén a 10E-s bírságot, mert ezt nem nagyon szokták kifizetni az emberek, a fent említett ok miatt. De konkrétan tudom, hogy ettől függetlenül szoktak azért ilyeneket kiküldeni időnként. Erről olvasni is lehet a neten, de akár itt egy tegnapelőtti kérdés, amikor szabálysértésit küldtek ki postán:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozlekedes__kozlekedesbiztons..


A kérdésem továbbra is él, ha esetleg egy hozzáértő is válaszolna.

2018. nov. 29. 13:03
 3/15 anonim ***** válasza:
34%
kérdezd akkor meg azt a nagyon felkészült rendőr ismerősödet...ő biztos jobban ért hozzá, mint itt bárki, hiszen ezzel foglalkozik :D
2018. nov. 29. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
75%
Ki kell fizetned, akármire hivatkozol, akármit találsz ki.
2018. nov. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

3. Nem ismerősöm, csak összefutottunk egy üggyel kapcsolatban. Ha ismerősöm lenne, akkor nyilván őt kérdezném. ("Cipőt a Cipőboltból.")


4. Mire érted, hogy ki kell fizetnem?

Ha van családtagom, akkor természetesen nem kell kifizetnem.

2018. nov. 29. 16:43
 6/15 anonim ***** válasza:
de mivel nincs családtagod, ezért ki kell fizetned akkor...szóval nem tudom, min rugózol ezen, ha számodra egyáltalán nem releváns...
2018. nov. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Alex Fly ***** válasza:
38%

Nem tudom, mit kell ezen annyit rágódni...

Ha mész 50-nel, ahogy kell, akkor sakál mindegy, mire van állítva az a szájbatekert lézer. Ha meg gyorsan mész, akkor fizess -ha ez neked megéri...

2018. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 D. Brasco ***** válasza:
4%

"Ha van családtagom, akkor természetesen nem kell kifizetnem."


Értsd már meg hogy ilyen nincsen!Legalább is gyorshajtás esetén biztos nem!De kizártnak tartom hogy az állami pénzbehajtó gépezetnél még valahol elfogadnák ezt az ócska kiskaput!Szóval hivatkozhatsz te itt apádra anyádra,a szomszéd jóska bácsira vagy mari nénire veresegyházáról senkit nem fog érdekelni....az objektív felelősség miatt a jármű tulajdonosa kapja a csekket azt jó napot!Az hogy ha tenyleg nem ő vezetett akkor,megint senkit nem erdekel hogy ő majd kin meg hogy hajtja be az összeget,de fizetni ő fog ez biztos!Mondom egy kivétel van,ha érvényes kölcsönadási szerződésed van az adott időszakra!Akkor azt ha bemutatod az ott szereplő kölcsönző személy fizet!De ennyi!Más kiskapu nincsen!

Es csatlakoznék a már előttem szólóhoz hogy minek ez az elméleti fingfűrészelés ha nincs semmilyen rokonod?!?

Egyebkent iskola példája lehetnél a tipikus magyar prolinak,(mert nem álszenzeskedni akarok mert én is meg mindenki más is szokott gyorsan menni vagy egyaltalan szabalytalankodni)de ha megtörtént a baj akkor azonnal a kiskaput keresni,hogy miként lehetne elsunnyogni a dolgot....mert ilyenkor a szája mindnek nagy meg a sok esetben nem létező jogaira mindegyik tud hivatkozni!

Ajánlom növessz egy gerincet......gyorsan mentel es lefenykepezett a trafi?!?Hat ez van......durcizás helyett menj azt fizesd be a büntit...ennyire egyszerű

2018. nov. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
44%

Az objektív felelősség pont azért van hogy ne lehessen kibújni a fizetés alól. A tulajt megbüntetik , annak be kell fizetni és aztán majd eldönti hogy a rokonnal hogy sakkozza le.

De én azt sem értem hogy mi az a :

"objektív felelősség alsó határa alatti gyorshajtás".

2018. nov. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

6.

Ezt miből gondolod? Feldobtál egy érmét, és írás jött ki, azért írtál? Vagy tudsz valamit? Akkor ne tartsd magadban.


Alex Fly

Nagyon hasznosnak találtam a kérdésemre adott válaszodat, és nyomtam is egy zöldet.

Ja, lehet, hogy nem így volt.


D. Brasco

Fogd már fel, hogy nem az objektív felelősség hatálya alá eső gyorshajtásról kérdezek. Az enyhébb gyorshajtás esetén (pl. 50-es helyen 68 mért érték alatt) nincs objektív felelősség, ott csakis a gyorshajtót lehet büntetni, személyesen. Ha nem derül ki, hogy ki vezetett, akkor nem lehet büntetést kiszabni, hiába filmezik le a neveden lévő autót. Ha mégis kiküldenek egy csekket, akkor visszaírsz, hogy családtagod vezetett, akire nem vagy köteles terhelő vallomást tenni. Ne írd le még hatszor, hogy nincs igazam, mert igazam van.

Azt sem értem, hogy miért gondolod te is, hogy gyorshajtottam, meg nincs családtagom.

Csak feltettem egy kérdést, értelmesen megfogalmazva, amire kíváncsi vagyok valami okból, és reménykedtem, hogy hozzáértő választ fogok kapni. De annak is örülnék, ha egy megtörtént esetet írna valaki, hogy az ismerőse így tett és elfogadták, vagy így tett, és nem fogadták el, mert utánanéztek, hogy nincs megfelelő közeli hozzátartozója.

2018. nov. 30. 16:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!