Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kijelenthető hogy az ügyvédekn...

Kijelenthető hogy az ügyvédeknek valójában nincs, vagy csak nagyon kevés lelkiismeretük van?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azért tettem fel ezt a kérdést mert kíváncsi vagyok hogy ki mit gondol erről a pályáról és kinek milyen véleménye van. Én úgy érzem hogy nekem például nem lenne ehhez lelkiismeretem. Nem tudnék abban a tudatban élni, enni, aludni meg semmit csinálni hogy gyilkosokat , pedofilokat, és egyéb más komolyabb bűnözőket kell úgymond "védenek". És aztán ha valamelyik ügyfélnek sok pénze van, és mondjuk egy komolyabb nemi erőszak ügyet is meg tud úszni mondjuk egy felfüggesztettel, mert az ügyvéd olyan jól védte, vagy mondjuk ha egy gyilkost pár év után elengednek mert az ügyvéd remek érvekkel meggyőzte a bírót meg az ügyészeket, egy ilyen ügyvéd utána hogy tud nyugodtan élni hogy ilyen emberek szabadulásához tevőlegesen és nagyban hozzájárult? Én nem tudnék ilyen embereket védeni. Maximum tolvajokat meg piti bűnözőket tudnék frusztráció nélkül védeni. Ha egy gyilkost vagy pedofilt kéne, elhánynám magam egyből és inkább ott hagynám ezt a pályát? Mit gondoltok? Az ügyvédek hogy vészelik át a lelki kérdéseket?

2020. márc. 28. 12:21
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
A gazdagoknak általában nincs lelkiismeretük, megfigyelhető, hogy az emberek nagy része érzéketlenné válik a sok pénz hatására.
2020. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Őket nem az igazság érdekli, hanem a jogszabályok, ahogy egyébként a bírókat is. Tisztelet a kivételnek, mert az mindig van.
2020. márc. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem kellene démonizálni az egész ügyvédi kart. Már csak azért sem, mert a felsorolt példákkal leragadtatok a büntetőjog területén, pedig az ügyvédi is egy igen szerteágazó szakma, rengeteg szakterülettel. Nem lehet így általánosítani.
2020. márc. 28. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Csak azokra jelenthető ki, akik elvállalják ezeknek a védelmét. Közülük is kivételek azok, akik valóban hisznek a védencük ártatlanságában.
2020. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem jelenthető ki. Az viszont igen, hogy ők másképpen gondolkodnak, mint egy nem ügyvéd. Mondok egy nagyon egyszerű példát. Ha XY véletlenül elgázol egy gyereket, mindenki azt mondja, h le kell lőni, meglincselni, stb. Ezt a legtöbb ember támogatná, egy ügyvéd nem támogatná. De ha TE ütnél el egy gyereket véletlenül, akkor már örülnél, hogy az ügyvéded próbálna megvédeni. Szóval óvatosan ezzel a lelkiismeret dologgal, bárki kerülhet a másik oldalra is.
2020. márc. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen esetekkel az ügyvédek nagyon kis köre foglalkozik. Ügyvédnek lenni, az egy nagyon szerteágazó szakma.
2020. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Én ügyvédként fel nem foghatom, hogy miért és hogyan azonosítják az ügyvédeket "gyilkosok és pedofilok" védőivel!? Ne haragudj kérdező, de rettentő ostobának kell lenni ahhoz, hogy valaki egyenlőségjelet tegyen ide... Ez pont olyan, mintha azt mondanád, hogy MINDEN orvos egy szadista gyilkos, mert mindegyik abortuszokat végez folyamatosan. Egyrészt már a kijelentés se lenne igaz (ügyvédeknél sem az!), másrészt meg az sem kegyetlen gyilkos, aki abortuszt végez. Ugyanígy nem egy elvetemült lelkiismeretet nem ismerő szörnyeteg az sem, aki büntetőügyekkel foglalkozik, még akkor sem, ha emberöléses vagy hasonló ügyekben jár el.


De mindemellett én pl. kizárólag polgári és munkajogi/közigazgatási ügyekkel foglalkozom, és még messziről sem láttam soha gyilkost meg pedofilt nemhogy a praxisomban, de életemben sem. Ettől függetlenül tisztában vagyok azzal, hogy a jogi védelem nem az, amit te gondolsz, emiatt pedig lelkiismeretfurdalás nélkül el tudnám látni ezt a feladatot is, ha úgy adódna.


Neked, Kérdező, azt tanácsolom, ne az amerikai filmeken szocializálódj, mert nagyon félrement ez a dolog valahol az agyadban. Nem tudom, mit gondolsz az ügyvédek munkájáról meg úgy általában egy bírósági eljárásról, de az biztos, hogy a valósággal köszönőviszonyban sincs.

2020. márc. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
7 es a tipikus példája annak hogy milyenek az ügyvédek.Mindent kimagyaráznak meg meg idealizálják.Képzeld 7 es vannak egyedek gyilkosokat és pedofilokat védenek igy azonositják azokat vele.7 es a jogi védelem pont az amire gondol.véded a picsáját a bünözönek hogy kevesebbet kapjon.magyarázhatod a dolgot de nem lesz igazad.
2020. dec. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
"Őket nem az igazság érdekli, hanem a jogszabályok, ahogy egyébként a bírókat is. Tisztelet a kivételnek, mert az mindig van." hát a jogszabályoknak az igazságot kéne tükrözni nem?ha nem az igazság érdekli őket mégis mi a fenének menne birónak?jogszabályt értelmezni bárki meg tud tanulni.
2020. dec. 19. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!