Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A nevelőapa nem lesz automatik...

A nevelőapa nem lesz automatikusan gondviselő, ha elveszi feleségül a gondviselő anyát, ugye?

Figyelt kérdés
A feleségemnek van 2 gyermeke, akiket közösen nevelünk. A gyerekek apja meghalt pár éve, a feleségem az egyedüli gondviselő. Házasok vagyunk és egy háztartásban élünk, de a gyerekeket nem fogadtam örökbe. Ilyen esetben ugye nem leszek én is automatikusan a gyerekek gondviselője?

2020. márc. 28. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem leszel, csak ha gyermekeidként fogadod őket.
2020. márc. 28. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Közben utánaolvastam jogi fórumon, és de. A gondviselő nem jogi kategória (ellentétben a törvényes képviselővel), és azáltal, hogy egy családhoz tartozunk, együtt élünk, sőt az anyukája a feleségem, automatikusan gondviselő lettem.
2020. márc. 28. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
De az leszel, nevelő apjuk leszel., az vele járójogokkal és kötelességekkel. Ha nem fogadod óket örökbe, akkor válás esetén nem kell tartásdíjat fizetned, és halálod esetén sem kapnak utánad árvaellátást. Ha örökbefogadod, akkor tartásdíjat is kell fizetned és kapnak árvaellátást.
2020. márc. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
63%

a héten volt valami ilyesmi a két pasi meg egy kicsi sorozatban.

ott a palinak egy ritka genyó az elvált felesége.

és miután újra férjhez ment az exe azt ünnepelte hogy nem kell többé gyerektartást fizetnie mert az új pali lett automatikusan a gondviselő.

de az amcsi jogrend.

mo n nem tudom hogy megy de engem is érdekelne.

2020. márc. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
65%

birizgálta a csőröm a kérdés kicsit utánakeresgéltem.

amit találtam az alapján nem írtam hülyeséget az előzőben.

és nincs akkora különbség ebben az amcsi és a magyar jogban.

szóval igen,te leszel az új gondviselő ez esetben.

az elvált apa gyerek tartás díját pedig felül kell bírálja a bíróság mivel új vagyonközösség jött létre az új házassággal.

vagyis bekérik az új fa-sz bérpapírját,tételesen átnézik és ha elégségesnek bizonyul, akkor felfüggeszthetik a vér szerinti apa tartásdíj kötelezettségét,vagy lényegesen csökkenthetik.

2020. márc. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!