Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szülőtartásra jogosult, aki...

Szülőtartásra jogosult, aki tartósan keresőképtelen, egészségügyi ellátása a nyugdíjminimum környékén van, de (nem bejelentett) ) élettársával nem nyugdíjas, a gyerek 18 éves koráig csak részben volt gondviselő?

Figyelt kérdés
Bizonyíthatóan gyermekei korábban eltartották, de (nem bejelentett) élettársát betegen nem tudja pénzelni, így az jogi úton így próbál most pénzhez jutni, de ez nem jogi ügy, inkább csak magyarázat a helyzetre...
2018. máj. 25. 01:55
 1/3 anonim válasza:
Szegény gyerekeket lehúznád te gané?
2018. máj. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Senki sem jogosult.

Bíróságon kérheti a megállapítását.

De a leírtakból úgy tűnik, nem érdemes próbálkoznia, hiszen szülőként nem igazán állt helyt annak idején.

2018. máj. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Apukám lebetegedett, és az exnejénél lábadozik, tengődik, ha éppen nem kórházban van.

22 éves koromban kidobott otthonról, s bár azóta mindenki a saját életét éli, nem kértünk egymástól semmit.

Aztán mikor jobb módú lettem, sokat segítettem, adtam kölcsön, amit részben kaptam csak vissza. Megromlott az állapota, és az exe, aki eddig is pumpolta (miatta dobott ki) most nem lát tőle pénzt, jogi útra akarja vinni, a pumpolast ... Mert büdös neki a munka.

Sajnos tudja.

Ilyen a drága jogrendszerünk.

:(


Csak szerettem volna tudni, mik a lehetőségeim az ügyben.

2018. máj. 29. 00:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!