Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Egy tanárnak van joga olyan...

Egy tanárnak van joga olyan kötelezően elvégzendő feladatot adni egy osztályának, hogy a diákok videózzák le magukat?

Figyelt kérdés

A videóban a saját véleményüket kell kifejteni egy témával kapcsolatban. Az elkészült felvételt közvetlenül a tanárnak kell elküldeni. A tanár értékeli a beadott feladatot.

Miben változik ez, ha a tanár az elkészült videókat megosztja az osztály számára?


Linket, idézéseket szívesen fogadok.



2020. márc. 31. 08:28
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

A kérdésem egy jogi, nem egy erkölcsi kérdés. Lásd a kategóriát. A "tanórán is az osztály előtt kell felelned" jellegű válaszok teljesen irrelevánsak, mivel más jogszabályok érvényesek a digitális adatra.

A szóbanforgó iskolában nem kértek be szülői nyilatkozatot a digitális munkarend megkezdése előtt.

Véleménybeszámoló történhet írásos essay, esetleg audió felvétel formájában is (szintén van jogi vonzata). A feladat viszont arcot megjelenítő videót követel.


Erkölcsi szempontból pedig:

A zárt csoport, amelyben a tanár az elkészült videókat megoszthatja, egy 30 fős osztály. Ennyi, véletlenszerűen összegyűjtött fiatalkorú esetén mindenki számára egyértelmű lehet, hogy nem csak baráti viszonyok vannak a diákok között. Ha az összes diák hozzáfér az összes diák beadott munkájához, amely személyes véleményt, személyes információkat és arcfelvételt tartalmaz és amelyet a diák az otthonában vett fel kötelező iskolai feladat keretében, a diákok könnyen visszaélhetnek a lehetőséggel, hogy megoszthatják a többi diák felvételeit, ezáltal azok könnyen kijuthatnak a zárt csoportból. Ezek alapján az ilyen "ártatlan" beadandók lehetnek a digitális iskolán belüli "cyberbullying" első forrásai.


Kérem, mindenki vegye figyelembe, hogy itt nem a diákokra általánosságban jellemző oktatási rendszer elleni lázadásról van szó.


Jogi szempontból már érkezett válasz forrásmegjelöléssel, köszönöm.

Mivel megnyílt a téma erkölcsi szempontból is (elsődleges szándékomon kívül), további véleményekre is kíváncsi vagyok.

2020. márc. 31. 19:16
 22/26 A kérdező kommentje:
Illetve, a félreértések és indulatok elkerülése érdekében megjegyzem, hogy én már nem vagyok diák. A téma a fiatalkorú rokonaim/ismerőseim miatt foglalkoztat elsősorban.
2020. márc. 31. 19:19
 23/26 anonim ***** válasza:

Tanárral / igazgatóval nem lehet valahogy felvenni a kapcsolatot végső esetben?

Többi osztálytársnak - és esetleg azok szüleinek - lehet tudni mi a meglátása erről az egészről?

2020. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
48%

#19 Semmi probléma ha nem akarod hogy video FELVÉTEL készüljön.

Kérd meg a tanárt hogy a tanóra alatt online kapcsolattal nézze végig amint a gyereked éppen megcsinálja a gyakorlatokat. Te is ott lehetsz mellette.

2020. márc. 31. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
48%

#21 Értem én hogy most próbálsz valamiféle jogi támpontot találni ahhoz hogy NE kelljen ilyen módon megcsinálni a feladatot - még ha nem is neked hanem másnak - de ez akkor is csak kötözködés.

Az a gyerek vagy szülő aki ezt nem akarja, az igen egyszerűen megoldhatja úgy, hogy vagy online feleletet kérnek a tanártól, tehát nem előre elkészült videó beküldését, hanem élőben kell a feleletet csinálnia, vagy bent az iskolában személyesen felelhet le a tanárnak. 5 főnél kisebb csoportok lehetnek bent és ha 1 diák 1 tanárhoz bemegy az épületbe, akkor nem szegnek meg vele semmilyen szabályt.

Alapvetően nem értem azt hogy miért kell a legrosszabbat feltételezni másokról, de természetesen mindenkinek joga van ahhoz hogy még ilyen helyzetben is azt keresse hogyan lehet megnehezíteni az életet.

2020. márc. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
40%

# 21: akkor a diákokat kell felelősségre vonni, akik VISSZAÉLNEK ilyen felvételekkel.


Ettől függetlenül a tanárnak - ebben a rendkívüli helyzetben - igenis joga van megbizonyosodni, hogy a tananyagban előírt követelményeket teljesítik-e a diákok. Igen, videóval IS.

2020. márc. 31. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!