Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az iskolában KÖTELEZŐEN...

Az iskolában KÖTELEZŐEN leadott tárgyakért felelősséget kell vállalnia az iskolának?

Figyelt kérdés

Gimi 12. osztály. Reggel le kell adni a portásnak a telefont, akinél mégis találnak fegyelmi indul ellene.

Tegnap suli végén mentem a portáshoz, mondtam a nevem, azt mondja már elvitték. Oké, mondtam hívja az igazgatót.

Idejött, és azt mondta hogy nagyon sajnálja, nem tud segíteni. Én mondtam hogy akkor hívom a rendőrséget. Lebeszélt róla, már bánom hogy engedtem a fenyegetésének. (Hogy kirug) Abban maradtunk hátha holnap előkerül. Nem került. Holnap megyek feljelentést tenni.


Kérdés: Felelős-e az iskola a történtekért?

A kár kb 75.000Ft (Mielőtt bárki elkezdené... magamnak vettem nyári munkából)


2018. okt. 18. 15:37
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
97%
Felelős.
2018. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
0%
Nem.
2018. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
97%
Persze hogy felelős tedd meg a feljelentést 48 max 72 órán belül.Add meg a számod telefont könnyű lenyomozni.
2018. okt. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
88%

Persze, hogy felelős.


És nem az iskolát akarom mentegetni, de amúgy ilyen szabályok mellett mi értelme telefont vinni az iskolába?

2018. okt. 18. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
95%

Azonnal tégy feljelentést ismeretlen tettes ellen.

Az eltűnés körülményeit is mondd el a rendőrségen.


Ez nem lopás lesz, mert a rábízott dologgal bánt rosszul az átvevő, de ezt a rendőrök tudni fogják.


A kárfelelősség mindenképpen az iskoláé, bárki is lovasította meg a telefonodat.

Tehát, az iskola felé írj egy levelet, amelyben jelzed a kárigényedet és felvázolod az eltűnés körülményeit.

Kb. így, ahogy a kérdésedben is leírtad.

2018. okt. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
95%

Egyébként, melyik ez az iskola?

Mert az igazgatóját kéne kirúgni, de azonnal!

2018. okt. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:

# 4


Napi 8-10 órám van. Kora reggeltől késő délutánig ott vagyok. Hogy szólok haza ha bármi van? Illetve te tudnál-e nélkülözni hétfőtől péntekig a telefonod? Ugye hogy nem.

2018. okt. 18. 15:59
 8/31 anonim ***** válasza:

8


Hát én erre a feladatra valami régebbi, gagyibb mobilt használnék. Persze nyilván a szabály egy nagy hülyeség, szerencsére nálunk ilyen nem volt anno.

2018. okt. 18. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
0%

Mért kéne hazaszólnod? Nem vagy te olyan fontos ember hogy tanítási időben is telefonálnod kelljen. Nyugodtan otthon hagyhatod.

Az intézmény a házirendben megtilthatja bizonyos eszközök bevitelét. Azt is mondhatja hogy a kapun nem hozhatod be, tehát vagy szépen hazasétálsz egy igazolatlannal vagy leteszed a járdára. Ezek őrzéséről pedig semmilyen módon nem köteles gondoskodni.

Ezt a választ kell elfogadnod nem amit a sok pancser előttem leírt, mert az mind baromság.

2018. okt. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
0%

"Illetve te tudnál-e nélkülözni hétfőtől péntekig a telefonod?"


Természetesen mint mindenki más én is tudnám. Olyan ember még nem született aki nem tudja.

2018. okt. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!