Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Aznap lejáró terméket nem...

Aznap lejáró terméket nem kell jelezniük a boltba valahogy?

Figyelt kérdés

A boltba ma a polc elejére ki voltak téve a ma lejáró cuccok (pl vaj ketchup), hátra meg olyan ami több mint 1 hónap múlva fog csak.


Ha hazahoztam volna 2db ma lejáró vajat és 1db ketchup-ot hát most biztos boldog lennék. (Nem volt akciós) De tuti valaki megjárta, nem ellenőrzi mindenki.


Erre nincs semmi jogszabály? Google-n rá kerestem és elvileg nincs de ezt nem akarom elhinni.


2020. márc. 31. 20:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
73%
..... Én ma egy olyan görögjoghurtot ettem vacsira, ami 4hete lejárt. :-D. Hátracsúszott a hűtőben, megfeledkeztem róla. SEMMI baja nem volt. Nyilván a bolt nem árulhat lejárt cuccot, de a lejárat napjáig kint lehet a polcokon, ez teljesen tôrvényes.
2020. márc. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Hát ha ma etted akkor leghamarabb holnap reggel lesz bajod tőle. Persze a gyártó dönthet úgy hogy sokkal kevesebbre becsüli a lejárati időt, a márkásabbaknál így is van, tehát lehet a valóságban még nem járt le, vagy legalábbis viszonylag "ok". De vegyél egy olcsó tejterméket, várd meg a lájarot majd még 1 hetet, rosszabb mint a hashajtó, már ha nem ott távozik ahol bement :D
2020. márc. 31. 21:11
 13/14 anonim ***** válasza:

#12 NEM lesz baja tőle.

Korábban más már nagyon jól leírta, ez nem kidobási határidő, hanem a MINŐSÉGÉT őrzi meg addig az időpontig BIZTOSAN.

A vaj ami mai dátummal van jelölve, még majd egy hónapig tökéletes lesz a hűtődben. A minőségmegőrzés idejét általában a gyártás és megromlás ideje közé teszik úgy, hogy a lejárati idő után még majdnem fele annyi ideig jó, mint amennyivel előtte gyártották.

Vagyis ha a vajat február 1-én gyártják és a minőségmegőrzési időként rá van írva, hogy március 31., akkor április végéig fogyasztható megfelelő tárolás mellett. Ha ugyanezt tejnél nézed, akkor azt gyártják február 1-én, a dátum rajta február 8. és 12-én már nem lesz jó a hűtődben felbontatlanul sem.

Amit te elvársz az olyan, hogy van egy határérték, de kell elé egy másik határérték amit e kellene tartani az első helyett, amit eleve azért írnak rá hogy AZT betartsák.

Mintha a sebességhatár kocsiknak 50 km/óra lenne, de elvárnád hogy büntessenek már 47km/órás sebességnél is, mert hát az már nagyon közel van az 50-hez, amivel menni lehet. nem, azért határ az 50, hogy aki azt átlépi, az lesz szabálytalan.

A terméken pontosan azért van rajta hogy március 31. hogy ezen a napon még el lehet adni, mert még utána is fogyasztható otthon jó ideig és biztonsággal!

2020. márc. 31. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
#13: remek a közlekedéses hasonlatod. :-)
2020. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!