Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Végrehajtási jog gyakorlása,...

Végrehajtási jog gyakorlása, osztatlan, közös tulajdonú ingatlan esetén?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az lenne a kérdésem, hogy hogyan valósulhat meg a végrehajtás, abban az esetben, ha egy ingatlannak több tulajdonosa van, és ezen tulajdonosok közül az egyikre nézve (aki a szóban forgó ingatlannak 1/4 részben tulajdonosa) adótartozás áll fenn, és amiatt az ingatlanra végrehajtási jog került bejegyzésre.


Elárverezhetik ekkor a teljes ingatlant, vagy, csak csak az adós tulajdoni hányadának részét?


Van elővásárlási joga ekkor a tulajdonostársaknak?


Az adós kérheti ekkor (így hogy végrehajtási jog van bejegyzeve vele kapcsoaltban) haszonélvezeti jog bejegyzését, saját személye tekintetében, mintegy ,,bebiztosítva" magát?


Eladhatja az adós, ekkor saját tulajdoni hányadát, társtulajdonosok részére? Ekkor a társtulajdonos lényegében a vételárat a végrehajtó felé egyenlítheti ki?


Igazából minden érdekel, ami ezen témához kapcsolódik.


Köszönöm!



2020. ápr. 5. 13:00
 1/3 anonim ***** válasza:

"Elárverezhetik ekkor a teljes ingatlant, vagy, csak csak az adós tulajdoni hányadának részét?"

Csak az adós tulajdonát terheli a vh. jog bejegyzés.


"Van elővásárlási joga ekkor a tulajdonostársaknak?"

HA van elővásárlási joguk élhetnek vele végrehajtás esetén is.


"Az adós kérheti ekkor (így hogy végrehajtási jog van bejegyzeve vele kapcsoaltban) haszonélvezeti jog bejegyzését, saját személye tekintetében, mintegy ,,bebiztosítva" magát?"

Mivel az adós tulajdonos is egyeben ezért nem. Nem lehet ugyanannak a tulajdon(rész)nak tulajdonosa is és haszonélvezője is egyszerre.


"Eladhatja az adós, ekkor saját tulajdoni hányadát, társtulajdonosok részére? Ekkor a társtulajdonos lényegében a vételárat a végrehajtó felé egyenlítheti ki?"

Ha már be van jegyezve a vh.jogy akkor a végrehajtóval kell egyeztetni. Adott esetben még bele is mehet a végrehajtáson kívüli értékesítésbe.

2020. ápr. 5. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Minden kérdésedre nem tudom a választ, de osztatlan közös tulajdon estén a másik (többi) tulajdonosnak elővásárlási joga van. Ezt azért tudom, mert mi ilyen házban laktunk az öcsémmel, és amikor ő el akarta adni a részét nekem alá kellett írnom egy papírt, hogy lemondok az elővásárlási jogomról. Amúgy nem is igen valószínű, hogy valaki megvenné egy ingatlan negyed részét, mit kezdene vele? Szerintem a legjobb az lenne, ha ezeket a kérdéseket egy ügyvédnek tennétek fel, a legbiztosabb választ tőle kaphatnátok meg.
2020. ápr. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. ápr. 5. 14:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!