Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kérhető-e keresőképtelenség...

Gyula1971 kérdése:

Kérhető-e keresőképtelenség idejére bírósági pénzbüntetés részletének szüneteltetése?

Figyelt kérdés

Ismerősömet megbüntették,200-ezer ft-ra,20-hónapos részletre. Közmunkás,eltört a bokája,eddig 2-részletet már befizetett..

KB 1 hónap táppénz lesz,amit utólag folyósít a TB, úgy tudom. A büntetést pedig minden hó 20-ig kell befizetnie.

De azt nem tudjuk,ha történik vele valami,akkor kérvényt adjunk be a bíróságra 1-2 hónap halasztásra?


2020. ápr. 5. 19:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha meggyógyult, elad némi herbált, meg fímet, és lesz ott még BMW is, nemhogy törlesztőrészlet. De azt amúgy se kell fizetni, mert csak felfüggesztett jár érte.
2020. ápr. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Nos, talán először is tisztázzunk egy fontos részletet:


Nem az a fontos hogy minden egyes részletet időre befizessen, hanem az, hogy az utolsó részlet befizetési határ-idejéig mind a 200.000,- forint be legyen fizetve!


A végső határidő lejártakkor fogja a bíróság megvizsgálni, hogy eleget tett -e a befizetésnek.

2020. ápr. 5. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

#2 vagyok:


Vis major-ra hivatkozva előterjeszthet esetleg a bíróság felé egy egyéni méltányossági kérelmet, de tekintve a mindössze 10.000 forintos részleteket, nem valószínű hogy megkapja.

2020. ápr. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

"Nem az a fontos hogy minden egyes részletet időre befizessen, hanem az, hogy az utolsó részlet befizetési határ-idejéig mind a 200.000,- forint be legyen fizetve!"

Ez nem igaz! Ha egy részletet elmulaszt befizetni, akkor onnantól nincs részlet, az teljes összeget egybe kell befizetni!


De hogy a kérdésre is válaszoljak, az ismerősöd kérdező próbálja meg kigazdálkodni, mert ilyen sajnos nincs. Lehet előterjeszteni méltányossági kérelmet, de én amondó vagyok, hogy mondjon le mindenről, amiről le tud és valahogy azt a 10.000 Ft-ot teremtse elő.

2020. ápr. 7. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

#2, #4-nek:


Oké.


Neked is igazad van, és nekem is.


Először talán tisztázni kellene hogy szabály-sértési, vagy bírósági pénzbüntiről beszélünk?


Én a bíróságiból indultam ki, mint azt a #3-as válaszom is mutatja.


Ott a teljes "futamidő" a mérvadó.

2020. ápr. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szegény csóró ittasan felült a polymobilra,azt hitte nem kell rá jogsi.

De kell, jogsi,kötelező és bukósisak. Egyik sem volt. Ezért kapott 120-ezer ft szabálysértési bírságot a rendőrségtől!

Viszont az ittas vezetés bűncselekmény,erre büntette meg a bíróság 200-ezer ft-ra.

Egyedül élő,havi 54-ezer f közmunkabérből. megkapta 20-havi részletre,a másik a szabálysértési most van beadás alatt!

2020. ápr. 8. 10:25
 7/14 anonim ***** válasza:

"Először talán tisztázni kellene hogy szabály-sértési, vagy bírósági pénzbüntiről beszélünk?"

A kérdező írja, hogy pénzbüntetésről van szó. Szabálysértési eljárásban pénzbírság van. Büntető eljárásban van pénzbüntetés, tehát nekem egyértelmű volt, hogy büntetőeljárásról van szó. És elhiheted nekem, ha egy részlet kimarad, a teljes összeget kell befizetni, mert onnantól nincs részletfizetési lehetőség!

2020. ápr. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

#5, #7-nek:


Ha biztos vagy abban hogy ez elvileg így van, akkor az elmélet és gyakorlat között hatalmas eltérés van.


Engem már az összes elképzelhető kombinációban büntettek már meg, így a saját tapasztalatomat osztottam meg!

A bíróságnak soha nem volt célja a szívatásom!

Bár előfordult hogy közölték levélben hogy a részlet-fizunak "annyi", egy összegben kell befizetni, de én ezt figyelmen kívül hagyva továbbra is fizettem a részleteket.

Soha, semmi nem történt.

2020. ápr. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

#8 vagyok:


Valószínű, hogy ebben, a bíróság számára abszurd helyzetben a továbbfizetés miatt jóhiszeműséget kell feltételezni, így nem követheti retorzió!

2020. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Most tök mindegy, hogy te hogy jártál kedves utolsó. Attól még a szabály az, ha nem fizet időben részletet, ugrik a részletfizetési lehetőség és egy összegben kell fizetni!
2020. ápr. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!